Сергій Соболєв: Зараз законопроєкт про народовладдя виглядає як документ про непроведення референдумів, в такому вигляді його ухвалювати не можна

У питанні щодо закону про референдум ключове, що зараз можна вирішити, – відкласти його розгляд. Очевидно, що парламент не готовий до того, щоб його розглядати в тому вигляді, у якому він поданий.

Таке переконання висловив заступник Голови партії «Батьківщина» Сергій Соболєв під час спілкування із журналістами у Верховній Раді.

Однією з негативних сторін документа політик вважає надзвичайні повноваження, якими наділяють ЦВК.

«ЦВК отримує повноваження відкладати референдум, регулювати питання, проводити збори, без працівника ЦВК взагалі збори будуть вважатися недійсними. Тобто фактично ЦВК передаються законодавчі повноваження. Це неприпустимо робити», – наголосив Сергій Соболєв.

Неприпустимою, на думку Сергія Соболєва, є і спроба вставити питання територіальної цілісності в тіло закону про референдум.

Політик також зауважив, що законопроєкт про референдум  абсолютно не визначає ключових параметрів безпосередньо щодо проведення самого референдуму.

«Бо по цьому закону, по перехідних положеннях фактично передбачається створення електронної системи, без якої референдум не буде діяти, мінімум відстрочка на два роки. То про що ми тоді говоримо, навіщо зараз ухвалювати закон, який не буде по суті функціонувати ще два роки? Я вже не кажу про низку дрібних речей, які не узгоджуються між собою. Тому ми категорично проти цього закону в тому вигляді, в якому він поданий», – наголосив Сергій Соболєв.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова