Сергій Соболєв: Закон про нацбезпеку – це дороговказ для реформування системи безпеки України

Закон про національну безпеку є базовим і на його підставі в майбутньому вноситимуться зміни до низки законів.

Про це заявив заступник керівника фракції «Батьківщина» Сергій Соболєв.

«Цей закон є базовим, але концептуальним. На основі цього документу вноситимуться зміни та доповнення до законів про Службу безпеки України, про органи Міністерства  внутрішніх справ, про прокуратуру, про Державне бюро розслідувань та до багатьох інших законів. Це дороговказ: як буде реформована система національної безпеки України», – пояснив він.

За словами політика,  цей закон дає відповідь на низку запитань і саме тому фракція підтримала його в цілому.

«Ми проаналізували зміни до закону, які відбулися між першим та другим читанням, які дозволили взяти під цивільний контроль спеціальні органи, Міністерство оборони, СБУ, розвідку і контррозвідку. Ми вважаємо, що це відповідає вимогам Європейського Союзу, по структурам НАТО», – зауважив заступник керівника фракції.

Водночас він зазначив, що невизначеним залишилось питання статусу Служби безпеки України, як органа по боротьбі з економічними злочинами, але автори проекту стверджують, що ці повноваження будуть передані новоствореному Державному бюро розслідувань.

Сергій Соболєв також подякував всім міжнародним партнерам України, зокрема з ЄС, США, представництва НАТО в Україні, «які змогли дозволити цю довготривалу історію і ми отримали достатньо високоякісний документ».

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова