Сергій Соболєв: Влада прагне узаконити оборудки з сільськогосподарською землею

Ухвалюючи Земельний кодекс 20 років тому, автори передбачали, що будь-які питання правовідносин із землею можливі лише тоді, коли буде наведено порядок, а саме – інвентаризацію землі. Зараз «слуги народу» намагаються розпродати землю без інвентаризації, щоб легше було легалізувати незаконні махінації.

Про це під час брифінгу заявив заступник Голови партії «Батьківщина» Сергій Соболєв, коментуючи законопроєкт №2194 щодо змін до Земельного кодексу, який розглядають цього сесійного тижня депутати.

«Цим законопроєктом монобільшість хоче внести до Земельного кодексу такі правки, щоб передати землі об’єднаним громадам без інвентаризації. Тож ОТГ отримають земельні наділи за межами населених пунктів взагалі без обліку, що з ними зараз відбувається. А насправді близько третини земель із двох мільйонів, що передаються згідно з указом президента об’єднаним громадам – це землі, передані в оренду за безцінь від 20 до 49 років. Тобто ОТГ не отримають взагалі нічого», – наголосив Сергій Соболєв.

Викликає занепокоєння, за його словами, скасування таких понять як  «цінні землі», «землі особливого природного фонду». Це призведе, на думку народного депутата, до того, що зміна цільового призначення землі відбуватиметься без рішень керівних органів Верховної Ради і Кабміну, тож заповідні землі будуть виводитись з експлуатації недержавними рішеннями.

Крім того, Сергій Соболєв зауважив, що законопроєкт №2194 скасовує цілі статті та розділи Земельного кодексу, якими забороняється іноземцям або іноземним юридичним особам володіти та розпоряджатися землею сільгосппризначення.

«На жаль, в залі парламенту не знайшли підтримки правки «Батьківщини» про те, щоб заборонити продавати землю іноземцям і ввести особливий режим для громадян країни-агресора. А також про те, щоб визнати незаконними всі правочини, які вчинялися на території окупованої частини Донбасу і Криму. Тому наша фракція й надалі наполягатиме на кожній своїй правці. Сподіваюсь, це дозволить хоч якоюсь мірою покращити цей законопроєкт», – повідомив нардеп.

Нагадаємо, Юлія Тимошенко, пояснюючи українцям, чому команда «Батьківщини» блокує своїми правками ухвалення законопроєкту №2194,  назвала 5 головних небезпек цього документа. В свою чергу, виступаючи в ефірі телеканалу «Україна 24», народний депутат від «Батьківщини» Михайло Цимбалюк наголосив, що подані «Батьківщиною» правки до законопроєкту №2194 – це  конкретні пропозиції, як зберегти українське село.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова