Сергій Соболєв: Влада показала свою цілковиту безпорадність під час епідемії COVID-19

Для боротьби з коронавірусом був створений спеціальний стабілізаційний Фонд, який наповнювався коштом платників податків і складав 65 мільярдів гривень. Із них 10 мільярдів витратили на ремонт доріг і лише 2 мільярди – на медичну галузь. Це називається нецільове використання коштів, і за такі дії передбачена кримінальна відповідальність.

На цьому наголосив народний депутат, заступник Голови партії «Батьківщина» Сергій Соболєв в інтерв’ю інтернет-виданню NewFormat.

«Нам потрібен аудит ковідного Фонду, щоб українці дізналися правду про використання бюджетних коштів і наскільки професійно діяла влада в такий важкий період для людей, для країни. Але факти говорять про те, що гроші використовуються неефективно. Це цілковита безвідповідальність», – обурився народний депутат.

Однією з причин збільшення захворюваності на коронавірус заступник Голови партії «Батьківщина» вважає недоступність тестування для українців.

«В цивілізованих країнах світу забезпечено безкоштовне тестування. Для українців тестування коштує від 700 до 2500 гривень. Неприпустимо, щоб людина віддавала пів пенсії або цілу пенсію на тест. Це призводить до того, що люди відмовляються здавати тести, хворіють і заражають інших. Але це не їхня провина! Це завдання держави – швидко виявляти хворих і зупиняти розповсюдження хвороби. Порівняйте: у США на сьогодні протестована кожна четверта людина, а в Україні тест пройшов лише один із 25. В цій ситуації влада повинна діяти рішуче і брати відповідальність на себе», – переконаний Сергій Соболєв.

Народний депутат від «Батьківщини» вважає, що владі потрібно було виділяти кошти для захисту найвразливіших верств населення – людей похилого віку і тих, хто має серцево-судинні, аутоімунні, легеневі захворювання, а також підтримувати освіту та заклади охорони здоров’я.

«Зараз освітяни залишилися другою, після медиків, категорією за враженістю. Для них не створили людських умов для роботи, тому що грошей немає ні на що. Я вже не кажу про зарплати. Лікарям обіцяли золоті гори, а зараз вони просто вибивають ці крихти. Не дивно, що ми маємо дефіцит медперсоналу. А хіба вчителям не треба доплати робити? Треба! Тому я переконаний, що владі треба було вивчити досвід Швеції. Там не закривалися школи, дитячі садочки, університети, працював транспорт, малий бізнес. І захворюваність була в межах середнього. А зараз рівень захворюваності впав і немає жодних хвиль. Тому що захистили найбільш вразливих. А в школах забезпечили розділення парт оргсклом, здійснюється ультрафіолетове опромінення і санітарні обробки класів. А у нас навіть елементарного зробити не можуть», – констатував Сергій Соболєв.

Додавши, що навіть під час проведення місцевих виборів влада не збирається забезпечувати українців безкоштовними масками, рукавичками і дезінфекторами, він резюмував: «Ці непрофесіонали-аматори вже всіх втомили».

 

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова