Сергій Соболєв: Влада нічого не робить для завантаження нашої ГТС

31 грудня цього року спливає термін дії газотранзитної угоди, яка щороку дає в бюджет України 3,2 млрд дол. прямих платежів від Російської Федерації, а чинна влада нічого не робить для її продовження чи впровадження альтернативних договорів.

Про це розповів заступник Голови партії ВО «Батьківщина», народний депутат України Сергій Соболєв під час прес-конференції у Львові.

Політик зазначив, що, згідно з угодою, Росія зобов’язана оплачувати транзит 110 млрд кубів газу, незважаючи на те, скільки палива вона прокачала.

«Як думаєте, чому тепер, коли закінчується ця угода, Путін такими темпами форсує будівництво Північного потоку? Бо досі, скільки б вони не пропускали газу по цих потоках, нам все одно була б гарантована оплата щорічно. Що замість цього теперішня влада запропонувала? Є хоч одна пропозиція? Жодної!» – сказав Сергій Соболєв.

Він нагадав, що торік російський газ коштував 180 дол. за тисячу кубічних метрів, а населення та підприємства платили за нього удвічі більше.

«Партія «Батьківщина» пропонує сісти за стіл переговорів із найбільшими споживачами газу в Європейському Союзі, з партнерами у Сполучених Штатах і вийти спільно на переговори із РФ. У цих перемовинах буде важлива умова: газ викуповують на кордоні з Російською Федерацією європейські газові компанії, а Україна пропонує їм вигідні умови транзиту», – наголосив заступник Голови партії ВО «Батьківщина».

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова