Сергій Соболєв вимагає повернути держуправління на «Запоріжжяобленерго» і виплатити зарплати працівникам

Сергій Соболєв вимагає від прем‘єр-міністра  Володимира Гройсмана повернути державний менеджмент на ПАТ«Запоріжжяобленерго» та погасити семимісячну заборгованість по зарплаті перед п’ятитисячним колективом.

Відповідне звернення заступник керівника фракції «Батьківщина» озвучив сьогодні у парламенті під час Години запитань до уряду.

Політик повідомив, що протягом семи місяців працівники державної компанії «Запоріжжяобленерго» не отримують заробітну плату, а борг підприємства перед ДП «Енергоринок» становить 1 млрд грн.

Водночас, за словами народного депутата, інша державна компанія – Запорізький титано-магнієвий комбінат – винен «Запоріжжяобленерго» 1 млрд грн. І це тільки одне запорізьке підприємство.

За словами Сергія Соболєва, попереднім менеджментом «Запоріжжяобленерго» виведено за кордон 600 млн грн, у зв’язку з чим порушено 12 кримінальних справ, які наразі розглядає НАБУ.

«НКРЕКП провело спеціальне засідання по ситуації на «Запоріжжяобленерго» та, на жаль, знайшло тимчасовий вихід із ситуації лише на місяць», – додав він.

Звертаючись до голови уряду, заступник керівника фракції заявив, що «далі так не може продовжуватись, якщо це державний об‘єкт, то ним повинна управляти держава».

Як пояснив політик в інтерв‘ю журналістам в кулуарах парламенту, він поставив сьогодні це питання Гройсману, оскільки, на його думку, не може бути по кожному державному підприємству окремої формули розрахунків.

«Потрібно розробити загальні положення: є надходження у бюджет, насамперед має бути закрите питання заробітної плати працівникам, а потім решта».

Невиплата заробітної плати, переконаний Соболєв, призводить до звільнення найкращих фахівців, зупинки підприємства та несплати податків в держбюджет.

«На жаль, це питання всієї енергетики. Катастрофічна ситуація в цій галузі потребує спеціального засідання уряду з винесенням рішень на затвердження Верховною Радою України», – підсумував парламентарій.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова