Сергій Соболєв: Українцям потрібен Виборчий кодекс, який не порушуватиме права людей та Конституцію

На вимогу фракції «Батьківщина» Верховна Рада України відклала розгляд антиконституційного проєкту Виборчого кодексу.

Про це повідомив перший заступник Голови фракції «Батьківщина» Сергій Соболєв під час спілкування із журналістами у парламенті.

Політик заявив, що ухвалення документу у пропонованій владою редакції, було б підставою для звернення до Конституційного суду.

«Коли ми ознайомились з проєктом Виборчого кодексу, який з’явився тільки вночі, з’ясувалося, що це вже абсолютно інший документ, а жодна з поправок президента не носить системного характеру та не містить конкретних пропозицій до окремих статей», – розповів народний депутат.

Водночас, зауважив Сергій Соболєв, профільний комітет пішов іще далі – вніс поправки майже у 110 статей, до яких взагалі не було жодних застережень.

«Ми навіть по суті не розглядали ці всі поправки, але серед них пропонувалось фактично виключити ЗМІ з виборчого процесу, а ЦВК пропонувалось зобов’язати укладати угоди із соцмережами та пошуковиками для того, щоб розміщувати інформацію», – обурився політик.

За його словами, фракція «Батьківщина» наполягла на тому, щоб разом із Комітетом над проєктом виборчого кодексу працювала робоча група зі складу представників усіх фракцій Верховної Ради.

«Усі визнали, що це абсолютно інший закон і він антиконституційний. І саме тому на нараді голів фракцій у голови ВРУ було вирішено доручити профільному Комітету ще раз розглянути цей документ та внести на наступний пленарний вівторок новий доопрацьований текст», – резюмував Сергій Соболєв.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова