Сергій Соболєв: Статистика виконання судових рішень шокує – не більше 10%

Статистика щодо кількості виконаних судових рішень шокує: в Україні виконується лише 1 з 10 рішень.

Про це в ефірі програми «ДокаZ» на телеканалі «ZIK» заявив заступник керівника фракції «Батьківщина» Сергій Соболєв.

За його словами, раніше як член комітету ВРУ з питань правової політики він отримував статистику щодо кількості виконаних судових рішень і ці цифри шокували.

«Ніколи вище 10% цей індекс не був. Виконується лише 10% судових рішень. Уявляєте, що таке добитися справедливого рішення? А ми нарікаємо на суддів. Та судді повинні першими виходити на прес-конференції і заявляти про те, що відбувається у країні. Вища рада правосуддя також повинна казати, що лише кожне 10 рішення суду виконується», – наголосив політик.

Заступник керівника фракції також зазначив, що він особисто знає десятки випадків невиконаних рішень, коли рішення суду, які набули чинності, які неможливо оскаржити, не виконуються, відновлення на посадах.

Для прикладу Сергій Соболєв згадав про ситуацію довкола директора Бердянського морського торговельного порту.

«Я знаю ситуацію досконало. Ця людина довела, що можна працювати навіть в умовах російської окупації Криму, перетину Керчинської протоки. Але його знімають із посади, він доводить незаконність цього рішення, колектив майже кожного тижня виходить на акції протесту, вимагаючи повернення керівника порту, при якому зарплата була в рази більшою, платежі у бюджет були в десятки разів більшими. Натомість виконавча служба жодних рішень не ухвалює», – розповів народний депутат.

Він запропонував подивитися, скільки Державна виконавча служба Міністерства юстиції України не змогла довести до виконання рішень судів.

«Виявиться, що виконується лише 1 із 10 рішень. Ось це є найшокуюча цифра», – підсумував Сергій Соболєв.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова