Ключовий недолік так званої пенсійної реформи полягає в тому, що людей знову розділили: на тих, хто працював у містах і отримав високу добавку до пенсії, та на тих, хто працював у сільській місцевості й отримав мізерну добавку.
На цьому наголосив народний депутат, заступник Голови фракції «Батьківщина» Сергій Соболєв в ефірі програми «Vox populi» на телеканалі ZIK.
«Пенсійна реформа дещо покращила ситуацію лише для тієї категорії громадян, які проживають у містах, мають великий стаж роботи і працювали на промислових «гігантах» України. Таким людям добавили по 1,5-2 тисячі гривень до тієї пенсії, яку вони мали», – констатував політик.
Натомість, за словами депутата, вкрай складна ситуація залишилася для більшості – людей, «які мешкали у невеликих містечках та сільській місцевості, де були мізерні зарплати, а люди фактично працювали за трудодні».
«Саме в цьому полягає недолік цієї пенсійної «реформи», адже людей знову розділили. Однак я не думаю, що робота інженера або будь-якої іншої професії на заводі є набагато важчою, ніж робота у радгоспах чи колгоспах. І саме в цьому потрібно провести абсолютно інший підхід до порядку формування пенсій в Україні», – вважає він.
Також Сергій Соболєв розкритикував і «рабський» Трудовий кодекс, що пройшов вже перше читання у ВРУ. Політик зазначив, що у такому вигляді запропонований парламентом документ існувати не може і потребує суттєвого доопрацювання.
«Усі спроби вивести з-під відповідальності працедавця і перекласти її на найманого працівника є ключовою помилкою, яку вже не раз допускали в Україні. Тому Трудовий кодекс потрібно переглянути так, щоб нарешті було зрозуміло, в чому полягають права працівників, відповідальність і права адміністрації та роботодавця», – підсумував представник «Батьківщини».
Нагадаємо, «Батьківщина» назвала так звану пенсійну реформу «великим обманом народу». Адже, якби уряд справді хотів підвищити пенсії, він би виконав закони про індексацію й осучаснення пенсій, які не виконувалися всі роки перебування Петра Порошенка при владі, і окремо скасував би абсурдне рішення про оподаткування пенсій. Тоді без жодних «реформ» українці мали би мінімальну пенсію понад 2500 грн, а середню – на рівні 4000 грн.
Читайте також:
Андрій Павловський: На чию користь новий Трудовий кодекс