Сергій Соболєв: Рішення про розпуск парламенту цілком очікуване

У Президента України є повне право розпустити цей парламент. Петро Порошенко міг це зробити ще 2,5 роки тому, але не зробив. Саме тому для «Батьківщини» рішення вже нового очільника держави Володимира Зеленського не стало неочікуваним.

Про це заявив перший заступник керівника фракції Сергій Соболєв у кулуарах парламенту.

«Це рішення всі розуміли, законних підстав не допустити розпуску Верховної Ради не було», – сказав він і зауважив, що вихід з неіснуючої коаліції фракцій напередодні – це просто театр абсурду і неясно, для чого це робилося.

Політик також повідомив, що якщо указ про розпуск буде сьогодні, то позачергові вибори будуть вже 14 липня.

На питання журналістів, якими будуть перші кроки нового президента, Сергій Соболєв спрогнозував: «Перший крок – досягнути миру, через перемогу. Інакше – неможливо. Далі – питання реальної боротьби з корупцією, питання повернення українців на рідну землю».

Окрім того, як наголосив представник «Батьківщини», ключове питання залишається відкритим – це питання закону про вибори.

«Якщо дійсно новообраний президент зацікавлений в тому, щоб стара корумпована мажоритарна система вмерла з цим парламентом, я думаю він зробить все можливе. І  в нас є час, щоб ухвалити і новий Виборчий кодекс і нове законодавство на ці вибори. У мене є сподівання, що країна ввійде в позачергові вибори з новою виборчою системою, пропорційною, з відкритими списками. Ми зробимо все можливе, щоб це зробити», – сказав політик.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова