Сергій Соболєв: Президентські вибори не мають залежати від воєнного стану

Лідери шести груп і фракцій Верховної Ради підготували та підписали свій варіант змін і доповнень до закону про воєнний стан. Він передбачає перегляд норм, які зараз унеможливлюють проведення  президентських виборів.

Про це повідомив заступник Голови фракції «Батьківщина» Сергій Соболєв, коментуючи президентський проект Закону №9357 про внесення змін до статті 28 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» щодо забезпечення проведення місцевих виборів, призначених на неділю, 23 грудня 2018 року.

«Президент пробує проводити вибори в ОТГ в умовах воєнного стану. Ми ж подаємо пропозицію: президентські вибори пройдуть незалежно ні від чого, навіть від оголошення воєнного стану», – зауважив він.

Запропоновані більшістю парламентських фракцій зміни передбачають обмеження кількості членів ДВК шляхом жеребкування з обов’язковим правом фракцій на представництво  у комісіях. Наразі право на внесення своїх представників мають всі кандидати в президенти, скільки б їх не було зареєстровано, сказав Сергій Соболєв.

Парламентарі також запропонували зняти норму, яка зобов’язує усіх членів ДВК, яких нині 400 тисяч, заповнювати електронні декларації.

«Ми «вичистили» повністю невідповідності в законодавстві. Якщо буде голосуватися президентський законопроект про проведення виборів в ОТГ на територіях, де оголошено воєнний стан, наш, як альтернативний проект закону, також розглядатиметься у сесійній залі», – підсумував заступник Голови фракції.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова