Сергій Соболєв: Парламент має ухвалити рішення щодо виходу з енергетичної кризи вже на цьому тижні – поки ще не пізно

Без чіткої позиції парламенту та уряду неможливо побороти ті найстрашніші явища, які відбуваються зараз в енергетиці. Тому фракція «Батьківщина» наполягає на розгляді цілого пакету рішень, які безпосередньо пов’язані з подоланням енергетичної кризи, вже цього тижня.

Про це повідомив заступник Голови партії «Батьківщина» Сергій Соболєв під час брифінгу в парламенті.

За його словами, фракція запропонувала у Верховній Раді окремий день цього тижня присвятити винятково енергетичним питанням. Адже, як свідчить досвід європейських країн, без важливих рішень, які має ухвалювати уряд і парламент, подолати енергетичну кризу неможливо.

«Дефіцит ключового пального – вугілля, газу – призводить до найстрашніших системних проблем в енергетиці. Наша команда наполягає на ухваленні низки документів, які врятують країну та захистять людей. Перший ключовий законопроєкт, який треба ухвалити, про спрямування всього газу власного видобутку на потреби населення і комунального сектору», – переконаний Сергій Соболєв.

Він додав, що вищевказаним документом також передбачаються спеціальні заходи регулювання для приватних газовидобувних компаній, які повинні працювати в умовах, у яких вони працюють в ЄС і на світових ринках. Крім того, депутат зауважив, що фракція «Батьківщина» запропонувала внести зміни в закон про регулювання ринку електроенергії, які дозволять країні пройти пікові навантаження в зимовий період.

«На жаль, жодне з цих питань не стоїть в порядку денному цього тижня. Єдиний позитив – вперше за два роки низка наших ініціатив, включаючи законопроєкт про передачу газу власного видобутку для потреб населення і комунального сектору, хоча б включили до порядку денного цієї сесії. Але може так статися, що буде запізно. Тому ми переконані, що найважливіші рішення повинні бути ухвалені негайно!» – наголосив народний депутат.

Парламентарій також звинуватив урядовців у бездіяльності щодо вирішення енергетичної кризи та маніпулюванні інформацією.

«Ми не бачимо жодної реакції уряду. Спочатку вони кажуть, що газ закачаний і у нас його достатньо. А потім з’ясовується, що його недостатньо, і він не був закачаний за низькими цінами в літній період. І ми про це дізнаємося фактично в період старту опалювального сезону. Саме тому «Батьківщина» наполягатиме на включенні першочергових питань, які стосуються виходу з енергетичної кризи, вже на цьому тижні», – резюмував Сергій Соболєв.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова