Сергій Соболєв: Необхідно запроваджувати страхову медицину, а не робити профанацію у медичній галузі

Ключова проблема урядової медичної реформи, яку вчора проголосували в парламенті у першому читанні, – це відсутність чіткого шляху, яким буде йти Україна у реформуванні галузі.

Про це заявив перший заступник Голови фракції «Батьківщина» Сергій Соболєв в ефірі ток-шоу «Право на владу» на телеканалі «1+1».

«На мій погляд, ключова проблема в тому, що ми не обрали шлях, яким будемо йти. Чи ми обираємо шлях страхової медицини, чи ні?» – запитав він.

Сергій Соболєв нагадав, що реформування медичної галузі почалося ще раніше, адже «буквально декілька тижнів тому був проголосований закон про автономізацію медичних закладів».

«Це нібито пішли за грузинським сценарієм, де кожному медичному закладу створюють умови, за яких він має право сам перепрофілюватися, якщо в нього немає пацієнтів, яких він потребує. Наприклад, як поліклініка або лікарня. Цей медичний заклад може перетворитися в санаторій або хоспіс, де надаватимуть допомогу людям, які помирають», – пояснив політик.

За його словами,  «ми голосуємо наступний етап реформи, де всі кошти – 80 млрд грн – будуть передаватися новоствореному черговому державному органу управління, і водночас саме він спускатиме ці кошти, залежно від того, які послуги оплачуються 100% державою або частково державою».

«Якщо ми обираємо шлях страхової медицини, то те, що було проголосовано у парламенті в четвер, – це повна профанація. Рівно через рік, коли ця реформа почне працювати, і виявиться, що гроші не ходять за пацієнтом, а побутова корупція, яка сьогодні існує, перетвориться в державну мегакорупцію, – це буде ключовий показник цієї реформи», – наголосив Сергій Соболєв.

Він висловив припущення, що після провалу закладеної медреформи, «коли буде вакханалія з наданням пацієнтам обов’язкової медичної допомоги», перейти на страхову медицину вже буде неможливо, адже люди зневіряться в таких реформах.

Народний депутат також нагадав, що Україні пропонували грузинський досвід, де всі лікарні були приватизовані.

«У Грузії це зробили реально за 2 роки і забули, як страшний сон. А далі вони поступово почали вводити елементи страхової медицини, де людина при заробітній платі, яка приблизно відповідає нашим зарплатам, почала отримувати безпосередньо страхову суму під виконання необхідних як для пацієнта послуг. Ми і цей шлях не обрали», – уточнив парламентарій.

Представник «Батьківщини» пригадав, як Олександр Квіташвілі, тодішній міністр охорони здоров’я України, пробував збирати десятки робочих груп, і Сергій Соболєв особисто брав участь у засіданнях цих груп.

«Сказали: це неможливо, цей шлях нам теж не підходить. Страхова медицина – не підходить, грузинський шлях приватизації всіх закладів охорони здоров’я – не підходить», – обурився депутат.

Заступник Голови фракції «Батьківщина» переконаний: не треба винаходити велосипед, треба використовувати вже напрацьовані системи.

«Є система, яка себе зарекомендувала і яка абсолютно чітко сьогодні працює: це страхова медицина. І я переконаний, що навіть ті 80 мільярдів гривень, які сьогодні закладені в бюджеті, плюс те, що сьогодні можуть додати підприємства, які автоматично будуть виділяти гроші на страхування своїх працівників, плюс власні кошти, які будуть виділяти громадяни України. То це, на мій погляд, набагато ефективніша система, яка матиме потрійний контроль використання грошей», – пояснив він.

Нагадаємо, що лідер фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко переконана, що так звана «медична реформа» від влади вб’є український народ.

Виступаючи з трибуни Верховної Ради під час обговорення відповідного законопроекту №6327 вона закликала депутатів не голосувати за так звану медичну реформу від влади, поки не буде запроваджено страхову медицину.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова