Сергій Соболєв: Мета збільшення чисельності ЦВК – фальсифікація виборів

Петро Порошенко намагається змінити чисельний склад Центрвиборчкому з єдиною метою – фальсифікувати президентські вибори.

Про це заявив заступник керівника фракції «Батьківщина» Сергій Соболєв у кулуарах парламенту, коментуючи вчорашнє голосування у ВРУ за збільшення кількості членів ЦВК з 15 до 17 осіб.

«Навіщо Порошенку збільшувати склад Центральної виборчої комісії, якщо він хоче чесних виборів? Чому не відкликати одного з десяти тих, кого він контролює, і не дати можливість всім фракціям бути пропорційно представленими у ЦВК і таким чином виконати резолюцію ПАРЄ? Я думаю, що мета одна – це фальсифікація виборів!» – наголосив політик.

За словами Сергія Соболєва, внесення змін до закону про ЦВК відбулося з грубими порушеннями Регламенту.

Саме тому народний депутат від «Батьківщини» Альона Шкрум зареєструвала Проект Постанови про скасування рішення ВРУ (від 18 вересня 2018 року) про ухвалення в першому читанні за основу та в цілому проекту Закону України «Про внесення зміни до статті 6 Закону України «Про Центральну виборчу комісію» №9090-П. Цей документ є у сьогоднішньому порядку денному.

«Без голосування за цей проект постанови подальший підпис під законопроектом про збільшення чисельності ЦВК неможливий, – переконаний  Сергій Соболєв. – Наша фракція не голосувала вчора за це рішення, бо достатньо і тих 15 членів ЦВК, які є. Замініть тих, хто фальсифікував вибори раніше, хто фігурував у так званій тіньовій бухгалтерії Партії регіонів, і буде все нормально. На жаль, Порошенко не йде на це».

На переконання політика, якщо в ЦВК не будуть представлені всі парламентські фракції, Україна грубо порушить резолюцію ПАРЄ.

«7 жовтня починається сесія ПАРЄ, де буде зокрема і звіт України. Я вважаю, без чіткого представлення всіх фракцій ЦВК не можна вести мову про зміну Центрвиборчкому», – зауважив Сергій Соболєв.

 

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова