Сергій Соболєв: Головне в питанні приватизації – не продати «перлини» України за безцінь

Головне в питанні приватизації державних підприємств – не продати «перлини» України за безцінь.

Про це вчора у програмі «Свобода слова» на телеканалі ICTV заявив перший заступник Голови фракції «Батьківщина» Сергій Соболєв.

«Насамперед нам треба затвердити фінансові плани підприємств. Також треба зупинити те, що відбувається в усьому світі та й в Україні зокрема: останній звіт щодо офшорів свідчить про те, що 8 трлн євро виведено в офшорні юрисдикції. Водночас бюджет США становить 13 трлн дол. Потрібно ухвалити закон про трансферне ціноутворення в повному обсязі. Ми повинні зупинити практику, коли торговельні будинки через офшорні юрисдикції продають за безцінь підприємства, виводячи свою продукцію за кордон. Потім вони продають їх там за світовими цінами», – розповів він.

Також, на переконання депутата від «Батьківщини», Україні варто використовувати практику європейський країн, які після цих офшорних скандалів вже запровадили абсолютно новий механізм регулювання цих питань.

«З огляду на ситуацію, яка склалася з офшорами, нам варто переглянути угоди з Британськими островами, Вірджинськими тощо. Наразі ми просто передаємо перлини України в приватну власність, а потім спостерігаємо, як падають податки», – сказав він.

Окрім того, Сергій Соболєв звернув увагу на питання  війни на Сході нашої держави.

«В умовах тотального падіння ринків треба чітко дивитися на кожен випадок окремо. Якщо підприємство дійсно збиткове, якщо держава не може ефективно керувати ним, то треба брати це до уваги. Так, наприклад, робить Порошенко. Він думає: чи продавати свій «Рошен», чи ні. Вирішив не продавати, хоча обіцяв. Але ж ринок впав, є інші пропозиції. Порошенко – це приватний власник, який рахує кожну копійку. І держава повинна бути, як приватний власник, – рахувати кожну копійку», – підсумував  парламентарій.

 

 

 

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова