Сергій Соболєв: «Батьківщина» вимагає розслідувати розрив газових контрактів 2004 і 2008 років

«Батьківщина» вимагає провести розслідування того, яким чином були зірвані два газові контракти – 2004 і 2008 років.

Про це з парламентської трибуни заявив перший заступник керівника фракції Сергій Соболєв.

«Унікальне рішення Європейської комісії, яке в 2012 році визнало антимонопольною норму «бери або плати», фактично наблизило Україну і державну компанію НАК «Нафтогаз України» до того, що вона стала 18-ю європейською компанією, яка завдяки цьому рішенню Європейської комісії та рішенню Стокгольмського арбітражу скасувала цей принцип», – зауважив він.

Проте зараз, за словами Сергія Соболєва, «не можна не пригадати і січень 2006 року, коли було скасовано унікальний контракт, підписаний 2004 року, який фіксував ціну на газ 50 дол. за тисячу кубометрів, і саме при президенті Ющенку і прем’єрі Єханурові цей контракт перестав діяти, хоча мав діяти до 2009 року».

Також політик нагадав і кінець 2008 року, коли президент Віктор Ющенко, порушуючи свої повноваження, відкликав голову «Нафтогазу» Олега Дубину від підписання угоди, у якій була погоджена ціна $232 – найнижча ціна в ЄС: «І після цього Російська Федерація пішла на безпрецедентний крок і на два тижні відключила газ для України та європейських споживачів».

«Де ж були ті «волателі», які сиділи в високих кабінетах і не зробили нічого для того, щоб зробити можливим перепідписання цих угод? Що дало можливість вижити країні, коли сьогодні ціна на газ, і норвежзький, і російський, складає менше $160 за тисячу кубометрів? Ще виникає питання, чому Україна закуповує цей газ з Російської Федерації не по 160 доларів, а по 230-236? Тому що сьогодні ця переплата лягає у кишені тих, хто тримає фірми-посередники, через які закуповується цей газ», – пояснив заступник керівника фракції.

Також Сергій Соболєв наголосив, що «Батьківщина» вимагає  розслідувати підписання Харківських угод, які продовжували базування російського флоту на 25 років, що дозволило в подальшому анексувати АР Крим.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова