«Батьківщина» не сприймає пропозиції, які уряд погодив з МВФ щодо аграрної реформи, зокрема, запровадження додаткового навантаження на оподаткування малих фермерських господарств.
Про це заявив перший заступник Голови фракції Сергій Соболєв, коментуючи оприлюднений текст меморандуму з Міжнародним валютним фондом.
Депутат зазначив, що ще уважно аналізує текст документа, однак вже звернув увагу на те, що у меморандумі прописано приховану форму приватизації земель сільськогосподарського призначення.
За словами Сергія Соболєва, меморандумом з МВФ передбачається введення в 2016 році закону про ринок землі, що фактично є подаланням останнього бар’єру, який не дозволяв продавати сільськогосподарську землю.
«Батьківщина» таку пропозицію не підтримує, виступаючи за продовження мораторію на продаж землі мінімум на п’ять років», – наголосив представник фракції.
Також парламентар звернув увагу на спірне питання – оподаткування.
«На сьогоднішній день не має порозуміння між тими, хто відстоює стару систему оподаткування, коли фактично діяв єдиний земельний податок, та тими, хто пропонує ввести систему оподаткування для малих фермерських господарств», – зауважив він та додав, що фермери тільки втратять від нововведень.
Сергій Соболєв звернув увагу, що питання, передбачені у меморандумі з МВФ, будуть зафіксовані в проекті бюджету-2017, зокрема, знімається система єдиного земельного податку і вводиться загальна система оподаткування, яка на його думку, «остаточно доб’є село».