Сергій Соболєв: «Батьківщина» допоможе українцям організувати референдум, щоб захистити українську землю   

Законопроєкт №2194, який без врахування думки українського народу протягується монобільшістю в локдаун, спотворює Земельний кодекс, тому «Батьківщина» докладе всіх зусиль для проведення референдуму, який дасть чітку відповідь, чи погоджуються українці на розпродаж сільськогосподарської землі.

Про це під час брифінгу заявив заступник Голови партії «Батьківщина» Сергій Соболєв.

«Дев’яту добу відбувається розгляд законопроєкту про розпродаж земель сільськогосподарського призначення. Сьогодні депутати дійшли до розгляду правок до розділу, що стосується особливо цінних земель. Шляхом поданих правок «Батьківщина» буде відстоювати інтереси громадян України, щоб не дозволити порушення українського законодавства», – зазначив народний депутат.

Він звернув увагу на те, що у запропонованій профільним комітетом і монобільшістю редакції законопроєкту №2194 зникла стаття Земельного кодексу про особливо цінні землі. За його словами, ця стаття важлива, тому що визначає чіткий перелік земель, які відносяться до «особливо цінних», детально прописує особливості відчуження земельних ділянок, а також порядок виведення земель з обліку особливо цінних.

«Якщо «слуги народу» протягнуть це рішення через парламент, то з Земельного кодексу зникне стаття, яка містить чіткий перелік земель, які відносяться до особливо цінних. Також там чітко визначено, яким чином ця земля відчужується, якщо вона приватизована в незаконний спосіб. Третє – це порядок, як можуть переводитись землі, якщо вони перестали бути «особливо цінними». Зараз він прозорий, піднятий аж до рівня Верховної Ради, тобто тільки за рішенням парламенту такі землі можуть бути виведені з обліку особливо цінних. А монобільшість планує передати ці повноваження на місця, і тоді місцевий чиновник буде вирішувати, чи залишити національний парк чи зробити його звичайним земельним наділом і роздати під «городництво». Це лише один приклад того, як спотворюється Земельний кодекс», – розповів Сергій Соболєв.

Саме тому, за його словами, партія «Батьківщина» допоможе українцям організувати референдум із земельного питання.

«Тільки після референдуму можна буде дати відповідь на запитання, чи підтримують громадяни України розпродаж землі чи вони за збереження довгострокової оренди, як це зараз передбачено законодавством і що намагаються змінити «слуги народу», – зазначив народний депутат.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова