Сергей Власенко: Конфлікт САП і НАБУ перетворився на мильну бульбашку, розміром з Україну

Конфлікт САП і НАБУ перетворився сьогодні на мильну бульбашку, розміром з державу Україна.

Про це у прямому ефірі телеканалу «NewsOne» заявив народний депутат від «Батьківщини» Сергій Власенко.

«На жаль, за останні роки в усіх питаннях ми з реальної держави перетворилися в якусь фейсбучно-піарну, де всі дії підмінюються Фейсбуком та піаром. Навіть у справі, яку ми наразі обговорюємо (конфлікт між САП і НАБУ), – сказав він. – За півгодини до розгляду Верховною Радою зненацька викидають якісь матеріали, нарізки (розмов Назара Холодницького). Чи є вони правдивими? Неправдивими? Ким і як вони нарізані? Що там вирвано з контексту, а що – ні? Це все перетворюється замість реальної, професійної роботи в якесь піарне шоу, яке вже стало величезною мильною бульбашкою, розміром з цілу країну».

Політик переконаний, що мета реформи – зменшення корупції, а не створення десятків антикорупційних органів у державі.

«Але сьогодні ми маємо щиро визнати, що довіра до НАБУ та САП, які працюють декілька років, суттєво вища, ніж до Генпрокуратури, яка працює вже 25 років. Щодо третього нашого органу,  НАЗК, то тут довіра до неї вщент зруйнована. Ми вже забули про пані Соломатіну, яка вийшла і чітко сказала, що НАЗК – це ніякий не незалежний орган, що він прямо керується з Адміністрації Президента», – зазначив народний депутат від «Батьківщини».

Сергій Власенко переконаний, що якби ГПУ ефективно працювала, не потрібна була б ні НАБУ, ні САП.

«Виходячи з конституційних і законних повноважень, чи могла би стара ГПУ боротися з корупцією? Могла би, якби там була чесна порядна людина. На жаль, держава побудована в такий спосіб, що кандидатуру вносить президент», – сказав парламентарій.

На його думку, кажучи про боротьбу з корупцією, треба згадувати українське прислів’я про те, що риба гниє з голови.

«Ми не можемо казати про ефективну та реальну боротьбу в країні, у якій президент є бізнесменом. А це відразу –  інституційна корупція. Окрім того, призначення на державні посади –тут нефахові люди, які просто лояльні керівнику, який їх призначає», – наголосив Сергій Власенко.

Він також прокоментував створення Антикорупційного суду в країні: «Не можна створити чесний суд в країні, де вся судова система корумпована і є сумнівною».

 

 

 

 

 

.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова