Володимир Слончак: Київрада затвердила програму «Діти. Сім’я. Столиця на 2025-2027 роки»

Депутат Київради від «Батьківщини» Володимир Слончак навів приклад, як доглядають за дітьми, позбавленими батьківського піклування в інших країнах:

Велика Британія
Замість інтернатів тут поширені прийомні сім’ї (foster families), де виховується до 80% таких дітей. Діти також можуть бути на тимчасовому перебуванні в таких сімʼях. Foster-батьки проходять навчання та отримують фінансову підтримку, щоб забезпечити дітям все необхідне. Важливим аспектом є підтримка зв’язку дитини з біологічною сім’єю. Більш детально про те, що це за сімʼї і яке їх головне завдання я розповім окремо.

США
У США завдяки міграції наприкінці ХІХ ст. – на початку ХХ ст поширилися великі інтернатні заклади. Але вже понад 100 років тому відмовилися від системи інтернатів, роблячи ставку на підтримку рідних сімей та прийомні сім’ї. У 1937 році був прийнятий Закон про соціальний захист, який надав фінансову допомогу сім’ям з дітьми, що опинилися у складних життєвих обставинах. Завдяки цьому кількість дітей в інтернатах за 60 років скоротилася на 98%!

Швеція
Акцент робиться на дитячі будинки сімейного типу, де одночасно проживає не більше 9 дітей. Перебування в таких будинках тимчасове, доки не буде знайдена нова сім’я. Ця система зародилася в 50-х роках минулого століття, коли було вирішено відійти від практики масового утримання дітей в інтернатах.

Польща
Існує мережа центрів для підтримки соціально незахищених громадян. Для дітей-сиріт створені спеціальні установи, де вони живуть до 14 років, оточені турботою 4-5 вихователів. Також є спеціалізовані соціальні гуртожитки. Польща запозичила досвід інших країн, зокрема, модель тимчасового перебування дітей в спеціальних центрах.

«Професіоналізація прийомних вихователів та їх фінансова підтримка. Активна популяризація сімейних форм виховання. Залучення громадських організацій до роботи з дітьми-сиротами. Співпраця держави, громадськості та бізнесу для кращого життя дітей без батьків. Все це ми б могли впровадити і в Україні», — сказав він.

Політик зауважив, що у Дарницькому районі вже створено комунальний заклад «Малий груповий будинок «Щасливе дитинство».

«Щасливий бути одним з авторів проєкту», — додав він.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова