Київська обласна прокуратура вручила підозру депутату Київоблради Ярославу Добрянському.
Про це повідомляє офіційний сайт Київської обласної ради.
Як зазначається у повідомленні, вже не один місяць ходять чутки про наміри влади змінити керівництво облради, а прокуратура – це механізм формування більшості.
Такий метод керівники держави можуть застосовувати, щоб змусити депутатів голосувати за переформотування керівництва ради, яку зараз очолює представниця «Батьківщини» – Ганна Старикова.
Депутати Київської обласної ради не виключають, що причиною вручення підозри може бути і голосування за Звернення фракції «Батьківщина» до Верховної Ради України щодо деяких питань правового врегулювання процедури усунення з поста Президента України в порядку імпічменту. При розгляді цього питання 57 депутатів підтримали необхідність врегулювання процедури відкликання Президента країни.
Київська обаласна рада вважає, що сьогоднішня подія – це лише початок, що правоохоронці продовжать переслідувати депутатів.
«Це вже не перша спроба використати правоохоронні органи для залякування депутатів: всім відомі безпідставні обшуки СБУ в кабінеті голови обласної ради, божевільні ухвали на виїмку документів, які ми могли б надати при першому ж зверненні», – повідомляється на офіційному сайті Київоблради.
Зазначимо, що 13 липня «Батьківщини» у Київраді зареєструвала проект рішення щодо імпічменту президента.
На переконання депутатів фракції, парламент має ухвалити новий Закон України «Про тимчасові слідчі комісії, спеціальну тимчасову слідчу комісію і тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради України», який дозволить врегулювати процедуру усунення Президента України з посади в порядку імпічменту.
«Імпічмент – єдиний спосіб притягнути Порошенка до відповідальності. Проте імпічмент не є обвинуваченням у кримінальному порушенні, він є особливим видом юридичної, а не політичної відповідальності», – вважає голова фракції «Батьківщина» в Київраді Володимир Бондаренко.
Нагадаємо, 1 серпня голова фракції «Батьківщина» Олександр Кеменяш запропонував на сесії Закарпатської обласної ради ухвалити звернення до депутатів Верховної Ради із закликом законодавчо врегулювати процедуру усунення з посади Президента України шляхом імпічменту.
«Закликаємо український парламент ухвалити новий Закон України «Про тимчасові слідчі комісії, спеціальну тимчасову слідчу комісію й тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради України» та внести необхідні зміни до Регламенту Верховної Ради», – зазначено в тексті звернення.