В Одесі відбулись заходи до Дня Незалежності Греції

Сьогодні греки по всьому світові відзначають головне національне свято Греції – 203-у річницю своєї Незалежності.

Ініціатива національного визволення Греції народилася саме в Одесі, де у 1814 році було засновано таємне грецьке товариство «Філікі Етерія», яке підготувало визвольну революцію і об’єднало греків і філеллінів усього світу в боротьбі за створення вільної і незалежної Грецької держави.

На честь знаменної дати, на історичному місці заснування товариства в Одесі, біля пам’ятника «Клятва засновників «Філікі Етерія» відбулось урочисте покладання квітів та вшанування пам’яті тих, завдяки чиїй мужності і самовідданості понад два століття тому Греція виборола свою незалежність.

У заході прийняли участь: Генеральний консул Грецької Республіки в Одесі — пан Дімітріос Дохтсіс, перший заступник голови Одеської облради Олег Радковський, заступник міського голови Одеси Павло Вугельманта, представники громади греків ім. Г. Маразлі та ГО «Греки Одеси».

«Греція є важливим партнером України, в час війни вона прихистила багатьох наших співгромадян та постійно надає гуманітарну допомогу нашій області та Україні. Наші держави об’єднують спільні цінності — незалежність, воля та любов до рідної землі. І я впевнений, що після Перемоги України над агресором, наша співпраця буде лише зміцнюватись», — зазначив Олег Радковський.

Пам’ятник «Клятва засновників «Філікі Етерія» був подарований Одесі греко-українською торговою палатою міста Пірей у 2004 році.

 

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова