Територія парку «Інтернаціональний» Святошинського району, яку хочуть забудувати, відповідно до Генплану до 2020 року є територією багатоповерхової житлової забудови.
Як повідомляє прес-служба Київського міського партосередку, таку відповідь на своє звернення щодо функціонального призначення земельної ділянки по вул. Тулузи, 6-д отримала депутат Київради від «Батьківщини»Тетяна Меліхова від Департаменту містобудування та архітектури.
«Якщо ви подивитеся на витяг з містобудівного кадастру, то побачите, що територія віддана під забудову хоч і має функціональне призначення «територія житлової багатоповерхової забудови», але насправді є зеленою зоною. Лише людина несповна розуму може називати біле чорним, а чорне – білим. Схоже, що киян хочуть виставити пришелепкуватими, переконуючи, що 40-річні дерева – це чагарник, як це сказано у проектній документації забудовника, а ділянка, на якій вони ростуть – територія існуючої житлової багатоповерхової забудови», – обурена депутат.
Вона нагадала, що дерева парку «Інтернаціональний» були висаджені у 70-ті роки.
«На сьогодні це повноцінні, з пишною кроною і височезні дерева, які росли більше 40 років. Назвати їх чагарником язик не повертається, а тим більше подумати про те, щоб зрізати заради будівництва. Ця ділянка – це реальний парк, якому потрібно повернути відібраний колись статус зеленої зони», – наголосила Меліхова.
Депутат наголошує, що Київ не настільки зелений, аби віддавати під забудову шматок парку. Натомість, влада має виправити дурість попередників і не дати вирубати частину парку «Інтернаціональний».
Довідково. Забудувати частину парку «Інтернаціональний» дозволено рішенням Київради від 19.07.2005 року №831/3406, яким ТОВ «БК «Травертин» було передано в оренду на 15 років земельну ділянку площею 0,41 га для будівництва, експлуатації та обслуговування житлового будинку з підземним паркінгом та вбудованими і прибудованими нежитловими приміщеннями на вул. Тулузи, 6-д у Святошинському районі м. Києва.
Враховуючи громадський протест проти зазначеного будівництва, 2009 року Київрадою було прийнято рішення про відміну зазначеного рішення. Договір оренди із забудовником був розірваний у судовому порядку – рішенням Господарського суду м. Києва від 12.12.2011, який залишений без змін постановою Київського апеляційного господарського суду від 19.11.2012 року.
Однак, забудовник поновив реєстрацію договору оренди у 2013 році на підставі рішення Господарського суду міста Києва, а постановою Окружного адміністративного суду від 30.05.2013 року було визнано протиправним і скасовано рішення Київради, яким у забудовника забрано земельну ділянку. На жодному із цих засідань судів не були присутні представники юридичної служби Київради.