Розвиток транскордонного співробітництва на Закарпатті

Географічні, етнічні, природні та історичні чинники сприяють Закарпаттю успішно розвивати транскордонне співробітництво. На цьому наголосив виконуючий повноваження голови Закарпатської облради, депутат фракції «ВО «Батьківщина» Андрій Шекета під час роботи міжнародної правової школи «Прикордонне співробітництво в умовах війни: досвід України», де він виступив у якості доповідача та експерта.

Андрій Шекета презентував роботу обласної ради у транскордонній сфері та розвиток транскордонного співробітництва в області.

«Особливості Закарпаття – географічні, етнічні, природні та історичні, сприяють на високому рівні розбудовувати й поглиблювати транскордонну міжрегіональнуй міжнародну співпрацю. Зокрема, географічний чинник – наявність 4 кордонів із ЄС, дає можливість брати участь у трьох транскордонних програмах Європейського Союзу Interreg Next “Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна», «Україна-Румунія», “Польща-Україна”, Дунайській транснаціональній програмі. Присутність на Закарпатті різних етнічних спільнот сприяє ефективному пошуку партнерів та активній комунікації з іноземними організаціями. У нас потужно функціонує єдине в Україні ЄОТС ТИСА, яке було створене спільно органами місцевого самоврядування Закарпаття та Угорщини.

Діяльність такого достатньо дієвого інструменту транскордонного співробітництва регламентується чинним українським законодавством. Інша можливість для партнерства у нашому краї – є співпраця із чеськими самоврядними краями, яка триває понад десять років та дає свої плідні результати. Відтак є успіхи, які очевидні і їх можна презентувати у вигляді закупленого обладнання для медустанов чи відремонтованих соціальних приміщень. Та, вважаю, що транскордонна діяльність – це глобальніше поняття. Окремі області України, які активно беруть участь у міжнародних програмах, матимуть значну перевагу в найближчій перспективі.

Говорячи про Україну як кандидата у ЄС, важливо розуміти, що правила ЄС поступово впроваджуються в Україні, тому навички роботи з такими програмами і написання проектів дають певну перевагу. Програми слід розглядати як додаткові джерела отримання коштів для фінансування громад і територій зі структурних фондів ЄС, а для цього необхідно бути професійними менеджерами проектів. Структурні фонди ЄС на 2021-2027 роки складають близько 635 млрд. Євро».

У міжнародній зустрічі працювали експерти, науковці, представники влади різних рівнів із України, Польщі, Румунії.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова