Роботи було більш, аніж багато: розселяти евакуйованих людей із Харківщини та Сумщини, збирати для них речі та продукти харчування.
Координувати ці процеси без роздумів взялася Світлана Петренко, яка гідно представляє «Батьківщину» з моменту заснування партії та очолює партійний осередок з 2001 року. Жінка є депутатом селищної ради, тому вона згуртувала навколо себе партійців і волонтерів. Вони за перші місяці війни зібрали понад 4 тонни гуманітарної допомоги та розселили 2 тисячі переселенців. Це – половина від усіх людей, які вимушено переїхали в громаду.
До прикладу й розуміння: в громаді мешкає менше 13 тис. осіб. У перші місяці війни до неї приїхало 4 тис. переселенців. Половину з них розселили саме волонтери під керівництвом Світлани Петренко.
«Було неймовірно багато роботи. І вдень, і вночі телефон не вимикався – настільки багато дзвінків було. Розселяли цілодобово по 50-80 і більше осіб, де тільки могли знайти куток. Місць у садках та школах не вистачало, доводилося шукати у друзів, знайомих, небайдужих людей. Спасибі, осторонь не залишився ніхто, адже виклики були: у короткий час зібрати багато ковдр, розселити велику сім’ю, відправити жінку на пологи», – розповідає Світлана Петренко.
Увесь актив громади був залученим до допомоги. Люди приносили одяг, теплі речі, ковдри, їжу. Люди старшого віку віддавали багато консервацій, закруток, круп, борошна, картоплі. Молоді сім’ї збирали товари для дітей – підгузки, соки, печиво, іграшки. Частину необхідного одягу брали у волонтерів із Полтави. Ділилися усім з тими, хто був у скрутних умовах. Коли Харків обстрілювали, люди ховалися в метро, потребували ковдр, їжі і речей для дітей – чутівчани відвозили їм допомогу.