Обласні депутати працюють над збереженням медколеджів Сумщини

У Сумській обласній раді відбулась нарада щодо подальшої долі фахових медичних коледжів комунальної форми власності за участю депутата від фракції «Батьківщина», голови профільної депутатської комісії Магомеда Галаєва.

«У регіоні існує п’ять медколеджів, зокрема у Сумах, Лебедині, Конотопі, Глухові і Шостці. Всі вони утримуються за рахунок бюджету обласної ради. Проблема полягає в тому, що з одного боку значно скоротилась потреба медичних закладів у молодшому медичному персоналі, яких якраз і готують коледжі, а по друге, – в бюджеті області не вистачає коштів на утримання цих закладів освіти.
Питання дуже складне, неоднозначне і потребує фахового підходу до його вирішення. Ми всі розуміємо, що медичні коледжі організовувались ще за радянські часи під зовсім іншу чисельність населення, іншу кількість медичних закладів і мали змогу готувати кадри для всього Радянського Союзу. Але то були інші часи і інші підходи. Сьогодні, за рахунок бюджетних коштів нашої громади, фактично більша частина випускників забезпечує медичне обслуговування населення інших міст та країн. Це не по державницькі! Я особисто упевнений в тому, що за кошти обласної ради мають готувати стільки спеціалістів, скільки потрібно для наших регіональних закладів охорони здоров’я», – сказав Магомед Галаєв.
Політик навів приклад функціонування навчального закладу Сумської облспоживспілки, Сумського коледжу економіки і торгівлі. Цей заклад не отримує бюджетних коштів, не фінансується він і облспоживспілкою, а функціонує виключно за рахунок власної господарської діяльності. Це є результатом прогресивного менеджменту, сучасних підходів до освіти та раціонального використання тих ресурсів, які є в наявності.
«Отже, і керівництво обласної ради, і ми депутати, і самі коледжі сьогодні шукаємо варіанти, як з одного боку зберегти оптимальну кількість медичних коледжів, а з іншого – дати можливість молодому поколінню отримувати сучасну і якісну медичну освіту», – зазначив політик.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова