Голова Тернопільської міської організації ВО «Батьківщина», депутатка обласної ради Любов Бочан взяла участь у круглому столі в рамках спільного міжнародного проєкту «Гендерна рівність задля демократії: посилення гендерної справедливості в Грузії, Україні та Данії».
Під час засідання присутні обговорили питання гендерної рівності та участі українських жінок у політичному житті та процесах ухвалення рішень на високому державному рівні.
Підсумовуючи виступи спікерів, результати обговорення були запропоновані наступні подальші кроки, які допоможуть зрівняти гендерний дисбаланс в Україні, а саме:
– Виконання міжнародних зобовʼязань України та забезпечення застосування Конвенції про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок, як правового документу, що має перевагу над суперечливим внутрішнім законодавством.
– Розвиток компетенції та координація діяльності органів державного управління різних рівнів для вирішення питань ґендерної рівності.
– Законодавче забезпечення та внесення змін до виборчого законодавства для збільшення представництва жінок на вищих урядових посадах та в державних виборних органах.
– Посилення просвітницької діяльності для подолання наявних дискримінаційних стереотипів щодо жінок.
– Ліквідація дискримінації щодо жінок у сфері зайнятості і забезпечення рівної оплати праці за рівновартісну роботу.
– Проведення навчальних програм з питань ґендерної рівності для представників місцевих і центральних органів влади, судових органів, шкіл, соціальних служб та правоохоронних органів.
– Впровадження механізмів недопущення ґендерно-дискримінаційної інформації в ЗМІ та публічних виступах.
«Для досягнення прогресу потрібні спільні зусилля та співпраця міжнародних організацій, громадських лідерок та представниць різних політичних партій, громадських організацій, спрямовані на політиків-реформаторів, а також чоловіків як союзників, – каже Любов Бочан. – Сприяння ґендерній рівності та збалансованій участі жінок у політиці варто розглядати не як феміністську боротьбу, а як передумови, які має виконати будь-яка країна, щоб бути сучасною демократією XXI сторіччя».