На Черкащині «батьківщинівці» надають допомогу постраждалим від війни

Голова Уманської міської парторганізації Богдан Сокур з початку війни закликав партійців до волонтерської роботи, аби мати змогу підтримати всіх потерпілих від вторгнення в нашу країну.

Регулярно постачати гуманітарну допомогу в Уманську громаду партійцям вдається завдяки налагодженій співпраці із партнерами з-за кордону. За час ведення воєнних дій завдяки уманським «батьківщинівцям» для потреб переселенців та для відправки на фронт завезено тонни гуманітарки.

Першу допомогу вдалося організувати завдяки фінським колегам. Вони привезли матраци, речі першої необхідності та медикаменти.

Саме на той час до Умані прибули перші переселенці з Маріуполя, Херсонщини, Донеччини. Серед них були мами з дітками, інваліди, люди похилого віку. Налякані біженці просили допомогти з переїздом за кордон. Волонтери з Фінляндії посприяли в оформленні документів та перевезенні біженців до своєї країни.

«Вони нам допомогли зв’язатися із відповідними установами. Ми домовилися, щоб наших людей там прийняли, забезпечили житлом, харчуванням. Кому було необхідно, то навіть вдалося домовитися про працевлаштування», – згадує Богдан Сокур.

Таким чином із Умані за кордон відправили 18 осіб.

Коли у громаді дізналися, що Богдан Сокур організовує гуманітарну допомогу, до нього почали звертатися з конкретними замовленнями на допомогу для переселенців та для бійців ЗСУ.

«Були замовлення на бронежилети і каски – виконали. Необхідний був чоловічий одяг цивільного призначення – доставили цілий бус (понад 850 кг). Засоби гігієни, паперові рушники, побутову хімію, продукти, медикаменти – все, що громадою замовляється, привозимо», – розповідає Богдан Сокур.

Наразі необхідну допомогу уманські партійці формують і привозять із сусідньої Польщі.

«Після звільнення від російських окупантів київського напрямку, я відразу завантажив бус продуктами харчування, медикаментами і повіз допомогу в Ірпінь. Тоді в Бучу, Бородянку та інші міста ще навіть не пускали. Я розумів, що у містах, які через російську окупацію опинилися в умовах гуманітарної катастрофи, людям необхідна термінова допомога», – каже партієць.

Найближчими днями Богдан Сокур знову збирається до Польщі для формування гуманітарної допомоги для Уманської громади.

«Найбільшим ресурсом у нашій роботі є люди, які готові прийти на допомогу. Ми вдячні всім небайдужим за підтримку та допомогу. Разом переможемо!» – наголошує партієць.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова