До фракції ВО «Батьківщина» в Київраді звернулися 300 членів колективу фабрики та 800 міноритарних акціонерів ПАТ «Швейна фабрика «Воронін» з проханням донести до громадськості інформацію про плачевний стан підприємства та допомогти зберегти фабрику від знищення.
Про це повідомляє прес-служба Київської міської парторганізації ВО «Батьківщина».
За словами працівників фабрики, діяльність, яка призводить до її ліквідації, почалася після смерті 2012 року Михайла Вороніна. Тоді основним мажоритарним акціонером швейної фабрики стала його донька Лариса Вороніна, яка живе у США.
«Без погодження з загальними зборами акціонерів продано виробниче обладнання на суму 50 млн грн, основні засоби нерухомого майна та землю: у 2010 році – нежитлову будівлю площею 748,9 кв. м на загальну суму 18 млн грн та земельну ділянку площею 0,0295 га (вул. Короленка, 3) на загальну суму 1,08 млн грн, що пройшло у бухгалтерській звітності сумою 688 тис. грн. Не сплачуються податки, штучно занижується вартість основних засобів, не виплачуються дивіденди акціонерам», – розповіли представники ініціативної групи.
Вони додали, що змінено вид діяльності фабрики з «виробництво верхнього одягу» на «роздрібна торгівля продуктами харчування, напоями і тютюновими виробами» та «здача в оренду й експлуатацію власного нерухомого майна».
«13 лютого 2018 року прийнято наказ №3, у якому йдеться про те, що у зв’язку із істотним зменшенням замовлень на продукцію та скороченням обсягів виробництва швейна фабрика переводиться на режим роботи у два дні на тиждень. Наказом №6 з 21 травня 2018 року скорочується 60 робочих одиниць – у зв’язку з недостатньою кількістю замовлень та критичним зменшенням завантаженості виробничих потужностей», – переповіла секретар фракції ВО «Батьківщина» в Київраді Тетяна Меліхова.
На її думку, такі накази не передбачають нічого доброго для фабрики і є свідченням її занепаду та штучного знищення.
«Щоб зберегти виробництво, український бренд, відомий у всьому світі, та робочі місця, колектив фабрики готовий викупити фабрику у спадкоємиці Михайла Вороніна. Але вона не іде на контакт. Тому представники ініціативної групи фабрики звернулися до правоохоронних органів та суди з метою довести незаконність дії головного акціонера підприємства», – розповіла Тетяна Меліхова.
Голова фракції «Батьківщина» в Київраді Володимир Бондаренко висловив сподівання, що депутати зможуть допомогти розв’язати проблему й українці надалі користуватимуться виробами відомої фабрики.