Івано-Франківська обласна рада вимагає збереження ліміту на купівлю землі в інтересах малих та середніх аграрних господарств

 27 жовтня 2023 року відбулася 26-та сесія Івано-Франківської обласної ради восьмого скликання. Обранці Прикарпаття розглянули 30 питань, важливих для розвитку регіону. Особливу увагу було приділено питанню регулювання земельних відносин. З 01 січня 2024 року заплановано початок другого етапу земельної реформи, яка передбачає введення на ринок юридичних осіб і збільшення до 10 тис. га максимального розміру землі, яку можна придбати.

Фракція ВО “Батьківщина” ініціювала звернення до Голови Верховної Ради України, Голови Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики, Міністра аграрної політики та продовольства України, а також до народних депутатів України. У документі акцентується увага на ризиках, пов’язаних із збільшенням ліміту купівлі-продажу земель сільськогосподарського призначення – з нинішніх 100 гектарів до 10 тисяч гектарів. Вказується, що таке збільшення може негативно вплинути на малі та середні аграрні господарства, які будуть змушені конкурувати з великими агрохолдингами, маючи обмежені можливості отримання фінансування, в тому числі й з-за кордону.

Тому Івано-Франківська обласна рада пропонує зберегти ліміт у розмірі 100 га для всіх учасників ринку, включно з юридичними особами, на період дії воєнного стану та два роки після його завершення.

 

 

 

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова