Закарпатські депутати ініціюють підтримку цільового фінансування Державної програми розвитку регіону українських Карпат на 2020 – 2022 роки.
На Закарпатті 214 населених пунктів мають статус гірських. Найбільше гірських населених пунктів у Хустському районі – 80, Мукачівському – 43. По 28 – у Тячівському і Рахівському районах, 35 – в Ужгородському.
Їх мешканці мають низку пільг. Зокрема, для них розмір державних пенсій, стипендій, всіх видів державної матеріальної допомоги збільшується на 20%, а тарифні ставки та посадові оклади працівників підвищуються на 25%.
Натомість, за статистичними даними, діючі норми Закону України «Про статус гірських населених пунктів в Україні» не забезпечують належний рівень їх соціально-економічного розвитку.
Торік Кабміном було прийнято постанову «Про затвердження Державної програми розвитку регіону українських Карпат на 2020 – 2022 роки, фінансове забезпечення повинно здійснюватися за рахунок коштів держбюджету, коштів місцевих бюджетів, міжнародної фінансової і технічної допомоги. Однак, цільового фінансування програми із держбюджету на 2020-21 роки не передбачено, програму було реалізовано лише на 76%.
Враховуючи ситуацію та можливі наслідки, депутати фракції ВО «Батьківщина» Закарпатської обласної ради запропонували на розгляд сесії питання щодо цільового фінансування Державної програми розвитку регіону українських Карпат на 2020 – 2022 роки. Більшість депутатів підтримали ініціативу обласної фракції «Батьківщина».
Позиція «батьківщинівців» така: аби стимулювати розвиток гірських та високогірних населених пунктів, варто переглянути затверджену урядом програму та внести низку змін до неї. Зокрема, визначення поняття «державна гірська політика», створення умов та додаткових держгарантій для соціально-економічного розвитку гірських та високогірних населених пунктів, формування фондів для фінансування проектів розвитку.