У мирний час оздоровчі центри влітку повнилися дитячими голосами. Але другий рік поспіль малеча без таборів, а ці місця стали прихистком для людей з регіонів охоплених бойовими діями.
Заступниця голови Полтавської обласної організації ВО “Батьківщина”, лідерка ГО “Наша справа Полтавщина” Лариса Босенко разом з волонтерами вже відвідувала табір “Маяк” у селі Головач. Нині у закладі проживає 45 людей, зокрема з Краматорська, Бахмута, прифронтових районів Харківщини. Дехто з них тікає від війни вдруге.
Під час одного з візитів внутрішньо переміщеним особам видавали гуманітарну допомогу із найнеобхіднішими речами. Оскільки дехто має проблеми зі здоров’ям та поважний вік – був запит на створення комфортних умов для відпочинку й сну. Тому днями у заклад передали матраци різного розміру.
Для Сергія Вервейка з Харківщини повномасштабна війна розпочалася у День народження. Разом з родиною перші дні ховалися у коридорі, але залишатися вдома стало небезпечно. У таборі “Маяк” живе з родиною та домашніми улюбленцями.
“Я збирався на працю, думав, що мене дружина розбудила зранку, щоб привітати. Але ні, вона зі сльозами на очах каже: «Війна почалася!» Виглядаємо з балкона – аеродром бомблять. Місяць в коридорі сиділи, але потім за 200 м знесло будинок. Рятувалися усією родиною, не покинули й кота та двох шиншил”, – каже пан Сергій.
Лідія Михайлівна вже двічі тікає від війни. У 2014 з Горлівки, у 2022-му – з Краматорська.
“Страшно, начали бомбить, мы уехали сюда, в Полтавскую область. Збираємо трави, гриби збираємо, сушимо. Насушили, закрили”, – розповіла переселенка.
За передані матраци подякувала директорка Полтавського обласного дитячого оздоровчого центру «Маяк» Людмила Сердюк.
“Табір під реконструкцією, тому, на жаль, ми не можемо виділити кожному окрему кімнату. Але у нас є люди після хвороб, малорухливі, тому саме ортопедичні матраци допоможуть їм підтримувати організм. Бо ті матраци і ліжка, що мав табір, застарілі й частково зношені”, – зазначила Людмила Сердюк.
“Тут є люди похилого віку, є ті, які через хвороби мало рухаються, тому привезені матраци з функцією “меморі” допоможуть їм підтримувати організм. Табір розташований у затишному місці, поряд сосновий ліс. Сама природа лікує і підтримує. Наше ж завдання допомогти створити людям, які тікали від війни, належні умови для перебування. Бо повертатися їм немає куди”, – розповіла про візит Лариса Босенко.
Під час візиту за надану допомогу подякувала й директор центру Людмила Сердюк, оскільки ті матраци, які мав табір, були зношеними і не відповідали потребам людей похилого віку й після тяжких захворювань.