Депутати від «Батьківщини» захищають екологічні інтереси мешканців Красноріченської громади

За численними зверненнями жителів Красноріченської ОТГ до місцевих депутатів від ВО «Батьківщина» щодо зливу забрудненої води представниками ТОВ «КУБГАЗ», розроблено депутатське звернення.

ТОВ «КУБГАЗ» займається розробкою корисних копалин на території Луганської області. Більше 5-ти років підприємство використовує земельну ділянку, яка розташована поруч з населеними пунктами с. Бараниківка та селищем Красноріченське, для зливу технічної води, що використовувалась, зокрема при бурінні газових свердловин.

Згідно з документацією, цільовим призначенням земельної ділянки, наданої у користування ТОВ «КУБГАЗ», є розміщення та експлуатація об’єктів трубопровідного транспорту.

Технічна забруднена вода потрапляє до грунтових вод, яку вживають мешканці сіл Бараниківки та Красноріченського. Вода, що зливається на земельній ділянці підприємства, жодного разу не досліджувалась Державною службою екологічної безпеки на предмет забрудненості та наявності шкідливих речовин.

Мешканці громади стурбовані тим, що забруднення ґрунтових вод негативно впливає на загострення хвороб та ведення домашнього господарства. Незважаючи на суспільне невдоволення з боку громади та на неодноразові звернення мешканців сіл до представників ТОВ «КУБГАЗ», ніякої реакції не відбувається.

Депутат-«батьківщинівець» Красноріченської селищної ради Сергій Крицький організував збір підписів мешканців громади та ініціював звернення до голови ОТГ з проханням посприяти у вирішенні наступних питань:

Невідкладно заборонити злив забрудненої води представниками ТОВ «КУБГАЗ» на земельній ділянці під кадастровим номером 4421680200:14:002:0045;
Ініціювати перевірку діяльності ТОВ «КУБГАЗ» на предмет наявності дозволів на злив води;
Клопотати перед екологічними службами щодо проведення перевірки якості води, використаної для господарських потреб ТОВ «КУБГАЗ» та наявності всіх дозволів на її злив.

Якщо ця проблема не буде вирішена на обласному рівні, депутати селищної ради планують звернутися за юридичною допомогою до представників фракції ВО «Батьківщина» у Верховній Раді України з метою захисту екологічних прав мешканців Красноріченської громади на державному рівні.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова