Київ має зупинити незаконну торгівлю первоцвітами.
На думку голови фракції «Батьківщина» в Київраді, голови постійної Комісії з питань екологічної політики, Дениса Москаля, в цьому питанні не може бути компромісів. Саме тому він ініціював низку кроків, що мають на меті недопущення ввезення та продажу диких квітів у столиці.
Як повідомляє пресслужба столичної Батьківщини, екологічна комісія підтримала ініціативи, спрямовані на охорону і збереження рідкісних декоративних та лікарських ранньоквітучих рослин і таких, що занесені до Червоної книги України. А саме:
1. Звернутись до мера Києва Віталія Кличка з проханням доручити Київському метрополітену розмістити соціальну рекламу про захист рідкісних ранньоквітучих рослин, занесених до Червоної книги. Поширити інформацію про відповідальність перед законом за знищення первоцвітів шляхом розміщення постерів на станціях та в вагонах метро та озвучення відповідної інформації через гучномовець.
2. Звернутись до Головного управління Національної поліції у Києві з проханням вжити відповідних заходів реагування задля припинення правопорушень, пов’язаних з незаконною реалізацією ранньоквітучих та занесених до Червоної книги рослин.
3. Рекомендувати виконавчому органу Київської міської ради, районним в місті Києві державними адміністраціям посилити контроль щодо попередження та припинення правопорушень, пов’язаних з незаконною реалізацією первоцвітів, провести роз’яснювальну роботу з керівництвом підприємств, установ і організацій торгівлі.
4. Рекомендувати виконавчому органу Київської міської ради, районним в місті Києві державними адміністраціям розмістити на офіційних веб-сайтах інформацію про збереження ранньоквітучих та занесених до Червоної книги рослин.
5. Звернутись до Департаменту освіти і науки виконавчого органу київської міської ради з проханням провести роз’яснювальну роботу серед навчальних закладів про необхідність збереження ранньоквітучих та занесених до Червоної книги рослин.
«Кожен з нас повинен усвідомити, що перші весняні квіти зазвичай є видами, які занесено до Червоної книги України — підсніжник білосніжний, білоцвіт весняний, шафран Гейфеля, рябчик шаховий, цибуля ведмежа (черемша) і відіграють важливу роль у житті лісу чи луки як природного комплексу. Пам’ятаймо, що кожен, хто зриває та купує первоцвіти, своїми діями стимулює їх знищення та несе відповідальність згідно закону», – наголосив Денис Москаль.