День пам’яті українців, які рятували євреїв у роки Другої світової війни

14 травня в Одесі відбулися урочистості до Дня пам’яті українців, які рятували євреїв у роки Другої світової війни. Незважаючи на холодну погоду, захід, організований Одеською Асоціацією євреїв-колишніх в’язнів гетто та нацистських концтаборів пройшов у теплій обстановці.

Україна посідає четверте місце у світі за кількістю Праведників світу, почесного звання удостоєно понад 2690 громадян України. Серед них понад 160 мешканців м. Одеси та області, на честь яких у Прохорівському сквері на Алеї Праведників встановлено пам’ятні таблички.

В церемонії прийняли участь перший заступник голови Одеської облради Олег Радковський, заступник Одеського міського голови Павло Вугельман та городяни.

Голова Асоціації Роман Шварцман, у своєму виступі, розповів про багатьох відомих Праведників світу з Європи та Праведників України, які проживали в Одесі та області: «Ці люди рятували осіб єврейської національності незважаючи на смертельну небезпеку, яка загрожувала їм та їхнім близьким. І ми маємо пам’ять про їхній подвиг зберегти в наших серцях».

Наприкінці мітингу всі присутні поклали квіти до пам’ятника, з якого починалася скорботна Дорога смерті та до табличок Праведників світу, встановлених на Алеї Праведників у сквері.

Під час Голокосту, за різними оцінками вчених, у Європі було знищено близько 6 мільйонів євреїв. Чверть із них, за оцінками істориків, стали жертвами нацистів на території України. І цифра могла бути набагато більшою, якби не самовідданість тих, хто ризикуючи своїм життям під час Другої світової війни, рятували євреїв від смерті.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова