Комісія Київради з питань ЖКГ на чолі з Володимиром Бондаренком підтримала проект рішення про заборону відключення комунальних послуг та електроенергії за борги.
Як повідомляє прес-служба Київського міського партосередку, ідеться про проект рішення «Про забезпечення безперебійного постачання послуг з централізованого постачання гарячої води, холодної води, газу та електричної енергії дошкільним та навчальним закладам, закладам охорони здоров’я, соціально-медичним установам, установам соціального-захисту комунальної форми власності та мешканцям житлових будинків (споживачам) міста Києва».
Ініціатором проекту рішення є голова постійної комісії Київради з питань житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу, очільник фракції ВО «Батьківщина» в Київраді Володимир Бондаренко.
«Ми не можемо однобоко розглядати формулювання «заборгованість». Є багато причин, чому та чи інша, наприклад, медична чи освітня установа, або киянин, не оплатили надані комунальні послуги. Це може бути різниця в нарахуванні тарифу до і після 2015 року для ОСББ та ЖБК (за кубометр або за гігакалорії), і як результат – створення штучної заборгованості. Це може бути нарахування комунальних послуг без лічильників чи перебій у виділенні лікарні чи школі коштів з бюджету. Це також може бути невчасне отримання зарплати киянином. Давайте не забувати, що в країні – нестабільність у зв’язку з війною! Саме тому Київрада мусить ухвалити відповідне рішення й захистити киян», – пояснив Володимир Бондаренко.
Він наголосив, відповідно до законодавства житлово-комунальні послуги надаються безперервно.
«У разі якщо йдеться про системну несплату недобросовісними й злісними боржниками за спожиті комунальні послуги, постачальник має звернутися до суду й у судовому порядку вимагати їх оплати», – сказав Володимир Бондаренко.
Проектом рішення передбачено, що в разі виникнення заборгованості за спожиті комунальні послуги та енергоносії, тепло-, енерго-, газо- та водопостачальні організації все одно мають забезпечити безперебійне постачання послуг.
Винятком безперервного постачання зазначених послуг є період (не більше, ніж 3 тижні) для проведення щорічних випробувань теплових мереж на щільність та міцність під час виконання заходів з підготовки міського господарства до осінньо-зимового періоду, затверджених в установленому порядку.