Фракція ВО «Батьківщина» в Київраді пропонує укласти договори про розподіл повноважень між Кабміном, обласними радами та адміністраціями, Київрадою та КМДА, а також спільно напрацювати зміни до законів.
Про це повідомляє прес-служба Київської міської парторганізації.
Відповідний проект рішення «Звернення Київради до президента України та Кабінету міністрів України» подано на розгляд постійної комісії Київради з питань місцевого самоврядування.
Голова фракції ВО «Батьківщина» в Київраді Володимир Бондаренко стверджує, що справжньої реформи місцевого самоврядування та місцевих органів виконавчої влади так і не відбулося.
«Збережено зі старими повноваженнями місцеві держадміністрації, не утворено виконавчі комітети міських, районних та обласних рад, не проведено повної бюджетної реформи, залишаються численні питання в містобудівній, земельній сферах, за старими принципами діє система формування та виконання місцевих бюджетів. Розроблення й реалізація державних цільових програм потребує більш активного залучення місцевих рад та їх депутатського корпусу», – сказав Володимир Бондаренко.
Депутати фракції ВО «Батьківщина» переконані, що найбільш ефективною моделлю взаємовідносин між урядом, областями та Києвом є укладання договору між Кабінетом міністрів України, обласними адміністраціями/КМДА та обласними радами/Київрадою.
«Саме тому проектом рішення пропонується розглянути питання переходу до договірних відносин між урядом, місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування в контексті розмежування повноважень і реформування місцевого самоврядування», – розповів «батьківщинівець».
Окрім того, «Батьківщина» пропонує за узгодженням із облрадами та Київрадою підготувати проекти змін до Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про місцеві державні адміністрації», «Про столицю України — місто-герой Київ», Бюджетного кодексу України, нормативно-правових актів у контексті запровадження договірних відносин між Кабінетом міністрів України, обласними, Київською міською держадміністраціями та обласними й Київською міською радами.
За словами Володимира Бондаренка, такі заходи дозволять сформувати нову ефективну регіональну політику, врахувати специфіку кожного окремого регіону та вирішити глобальні питання областей України та Києва, а також реалізувати адміністративно-територіальну реформу та підвищити ефективність управління на місцях.