Запропонований урядом проект Держбюджету на 2016 рік навіть не створює ілюзії боротьби з кризою, він є руйнівним для економіки країни та смертельним для малого та середнього бізнесу й сільського господарства.
Про це на спільній прес-конференції заявили керівник Київської обласної парторганізації ВО «Батьківщина» Костянтин Бондарєв та голова Київської облради Ганна Старикова, повідомляє прес-служба обласного партосередку.
«Сьогодні бачимо сумну картину: уряд намагається протягнути написаний на коліні основний фінансовий документ держави. Після детального аналізу проекту Держбюджету складається враження, що він написаний абияк, лише б тільки отримати черговий кредит від Заходу», – сказав Костянтин Бондарєв.
За словами політика, запропонований варіант бюджету не містить ані середньострокової, ані довгострокової перспективи: в основі документа лежить неіснуюча податкова база й фантомні доходи, які навряд чи будуть отримані Україною. Уряд необґрунтовано збільшує тиск на підприємців-спрощенців, удвічі підвищує оподаткування фізичних осіб-підприємців I-ої групи, вп’ятеро збільшує оподаткування осіб-підприємців II-ої групи. Новий бюджет змусить перейти на загальну систему оподаткування або припинити роботу близько 30 тисяч невеликих фермерських господарств.
Ганна Старикова, в свою чергу, висловила побоювання, що Держбюджет-2016 поставить крапку на децентралізації та призведе до банкрутства місцеві та обласні бюджети.
«На громади перекладаються повноваження більш як на 62 млрд. грн., зокрема левова частка пільг. Для місцевих бюджетів таке фінансове навантаження є непідйомним, а то й руйнівним. Перекладання соціально важливих видатків на місцеві бюджети – це злочин проти незахищених верств населення, яких уряд фактично позбавляє пільг», – зазначила голова Київської облради.
Ще одним каменем спотикання Ганна Старикова назвала зменшення обсягів медичної субвенції з Держбюджету.
«З наступного року уряд пропонує покласти фінансування закладів медицини первинної ланки на місцеві бюджети, а фінансування вторинної ланки – на обласні бюджети. Таке рішення є прямою загрозою недофінансування медичних закладів через невиплату заробітної плати медпрацівникам. Погіршення стану медичних закладів може призвести до припинення їхньої роботи», – пояснила вона.