Відразу дві волонтерські місії виконали недавно активісти Івано-Франківської обласної організації партії ВО «Батьківщина».
Як повідомляє пресслужба обласної «Батьківщини», доставлено з Польщі до Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. М. Амосова автомобіль швидкої медичної допомоги марки «Опель». Автомобіль обладнаний усім належним устаткуванням і завантажений різного роду витратними матеріалами для операційних та реанімаційних відділень, імпортними медикаментами різноманітними засобами медичного призначення для якісного та неперервного надання допомоги в умовах закладу.
«Ця підтримка є дуже цінною й потрібною. Дякуємо і впевнено рухаємось до перемоги!» – вказано на сайті Інституту після церемонії вручення колективові лікувальної установи такого подарунка, який привезла лідерка «Батьківщини» Юлія Тимошенко.
Доставили також до Києва й Чернігова велику партію гуманітарної допомоги – від ліків і продуктів харчування та предметів першої необхідності – до автономних джерел енергоживлення, зібрану як за кордоном, так і на теренах нашого краю.
«Вибрати карету швидкої допомоги й доставити її до столиці допоміг наш однопартієць, депутат обласної ради Богдан Ленігевич, який добре розуміється на таких справах, – розповів голова Івано-Франківської обласної «Батьківщини» Дмитро Шлемко.
«Батьківщинівець» розповів, що із Женеви також відправлено до нас не лише медикаменти і бинти, а й цілий перелік речей, необхідних нашим співвітчизникам, які потерпіли від бойових дій, – від туалетного паперу, вологих серветок, зубних паст і щіток, мила й шампуні – до молока тривалого зберігання, макаронів, рибних консервів, страв дитячого харчування.
«Ми додали до того шестикіловатний генератор «SIGMA», який придбав у Чернівцях наш однопартієць, перший заступник голови обласної ради Василь Гладій, а також тисячу слоїків тушонки місцевого виробництва, закуплених у фермерському господарстві «Прут-Генетик» на Коломийщині. Доставили все до Києва, де залишили частину, а решту за сприяння столичних однопартійців відтранспортували до Чернігова», – зазначив партієць.
Дмитро Шлемко розповів про труднощі, які довелося подолати на шляху до столиці, коли везли гуманітарку. Сама поїздка тривала 12 годин. Потрібно було знати дорогу, адже навігатори не завжди добре спрацьовували, аби не збочити десь на манівці.
Зрештою, ближче до самої столиці доводилося сповільнювати рух і через рясноту блокпостів. Сам Київ починає жити звичним життям, хоча подих війни ще скрізь відчувається, а міський голова застерігає киян, які покинули місто, що повертатися додому ще зарано. До цього закликає й голова Київської обласної військової адміністрації Олександр Павлюк, наголошуючи на тому, що окупанти, відступаючи, залишили після себе чимало мінних пасток, які потрібно знешкодити. За його словами, жителям регіону безпечніше буде повертатися до своїх домівок лише у другій половині травня.
Загалом, враження від міст і сіл, що зазнали інтенсивних обстрілів, де тривали запеклі бойові дії, гнітюче. Скажімо, Чернігів зруйнований ще гірше, аніж Буча, на 70 відсотків. Жителям міста вкрай бракує харчів, води, медикаментів, тому місцева адміністрація теж просить тих чернігівців, котрі свого часу покинули свої домівки, а тепер прагнуть повертатися до них, не квапитись із цим, доки місто не вибереться з гуманітарної кризи…
Але ми, галичани, допоможемо своїм братам-українцям зі Сходу якомога швидше відновити життя на звільнених від загарбників землях. Бо хто ж, як не ми?!