Прощальний бюджет: Прощаємося або з урядом, або з надіями на реформи, – Юлія Тимошенко

Чинний Кабмін запропонував найгірший бюджет за всі часи незалежності України і поставив державу перед вибором: або попрощатися з урядом, або з надіями на реформи.

Про це сьогодні на прес-конференції заявила лідер «Батьківщини» Юлії Тимошенко.

«Такого принизливого для країни, такого непрофесійного, незбалансованого бюджетного режиму, який нам запропонував чинний уряд, ще не було! Це – найгірший бюджет за всі часи незалежної України. Це бюджет тотальної руйнації економіки України і руйнації кожної її сфери», – сказала вона.

Тимошенко нагадала, що за час своєї присутності в політиці була свідком прийняття 18 бюджетів.

«Це прощальний бюджет: або країна прощається з цим урядом на чолі з прем’єр-міністром, або нам доведеться попрощатися з усіма надіями на стабілізацію та зростання економіки, на реальні, позитивні зміни», – переконана лідер «Батьківщини».

Юлія Тимошенко вважає, що з цих двох варіантів «треба вибрати прощання з урядом».

Вона також зауважила, що насамперед у бюджеті не враховані попередні помилки.

«Побачити реальну трагедію в економіці ми можемо, тільки проаналізувавши ВВП у доларах. Насправді, цифри трагічні порівняно з 1 січням 2014 року: ВВП у реальному вимирі, у валюті, впав у 2,2 рази. Це трагедія національної економіки», – констатує Голова партії.

ВВП

На її думку, «вся політика останніх двох років призвела до соціальної і економічної трагедії в кожній родині».

«З моменту приходу цього уряду реальні доходи людей суттєво скоротилися: середня пенсія в Україні впала у 2,6 рази, цей процес продовжується й надалі. Реальні доходи людей у валюті зменшилися у 3,4 рази. Це означає, що політика останніх років – вбивча для кожної людини», – зазначила Юлія Тимошенко.

пенсія

Політик нагадала, що вже другий рік не відбувається індексація зарплат і пенсій.

«За 2 роки реальна інфляція становила стільки, наскільки впала гривня, адже ціни у світі в доларах залишилися стабільними. І коли курс гривні впав, то за ці роки реальна інфляція становила 2,6 рази», – заявила народний депутат.

Юлія Тимошенко повідомила, що «Батьківщина» не зможе проголосувати за цей бюджет в такому вигляді, як його запропонував чинний уряд.

«Ми зараз передали уряду детальні пропозиції до проекту держбюджету, щоб врятувати країну в цій ситуаціі», – повідомила Голова фракції.

Юлія Тимошенко назвала ці пропозиції «3Д»: дерегуляція, детінізація, деофшоризація.

Лідер «Батьківщини» також наголосила: «Якщо уряд не прислухається до наших пропозицій, наша фракція не буде голосувати за бюджет».

Відповідаючи на запитання журналістів про те, коли можна очікувати розвал чинного уряду, Юлія Тимошенко відповіла: «Як такого, сильного професійного уряду в країні не існує і тому нема чому розвалюватись. Чим скоріше країна змінить уряд, тим швидше вона почне підніматися з колін, піднімати свою економіку і захищати кожну людину».

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова