Призначення і звільнення голів РДА у столиці за поданням Кабміну – наступ на місцеве самоврядування та спроба узурпації влади

Заява партії «Батьківщина».

Управляти Києвом має лише громада столиці, яка обирає своїх представників до органів місцевого самоврядування. Позбавлення обраного людьми мера столиці повноважень – це порушення Конституції і шлях до узурпації влади.

Минулого тижня Кабінет міністрів змінив порядок подання на призначення і звільнення голів райдержадміністрацій у Києві. Якщо раніше ці повноваження були покладені на голову КМДА, який одночасно є обраним киянами мером, то тепер Уряд перебрав їх на себе.

«Батьківщина» впевнена, що розбалансування системи управління столицею в умовах можливої російської агресії може стати серйозною загрозою для країни. Зокрема, зірвати підготовку територіальної оборони Києва.

Партія підтримує проєкти рішень Київради, зареєстровані мером столиці Віталієм Кличком, щоб протидіяти спробам узурпації влади.

1. Про скасування рішення Київради про передачу повноважень місцевого самоврядування до РДА.

2. Про створення департаментів районів у структурі КМДА, щоб органом їхнього управління став виконком Київради.

3. Про проведення виборів до районних рад, щоб реалізувати право киян на місцеве самоврядування у повному обсязі.

Закликаємо всі демократичні сили у Київраді підтримати ці проєкти рішень, щоб не допустити розбалансування системи управління столицею.

Києвом має керувати громада через своїх представників, а не чиновники!

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова