Президент Порошенко є головною перепоною на шляху створення Антикорупційного суду, – заява «Батьківщини»

Фракція «Батьківщина» обурена листом президента Петра Порошенка до Верховної Ради із закликом створити робочу групу в парламенті для розробки законопроекту про Антикорупційний суд та вважає це затягуванням часу.

Наша фракція чітко виступила на підтримку ідеї створення Антикорупційного суду, про що неодноразово заявляла лідер Юлія Тимошенко. Однак ми переконані, що президент, прикриваючись парламентом, вкотре хоче затягнути час, оскільки не має бажання створювати цей суд і боротися з корупцією у країні.

«Батьківщина» наголошує на тому, що наразі саме Петро Порошенко є головною перепоною створення повноцінного Антикорупційного суду. Міжнародні експерти з Венеціанської комісії наголосили, що саме президент має бути суб’єктом подання законопроекту про створення суду.

Нагадаємо, що голова держави має право законодавчої ініціативи та може подавати законопроекти як невідкладні. Адміністрація Президента та Рада з питань судової реформи власне і повинні готувати законопроекти, які вносить президент.

З огляду на це пропозиція створити робочу групу є черговою спробою Порошенка руками його народних депутатів створити не Антикорупційний суд, а підконтрольну Банковій структуру, знехтувавши чіткими рекомендаціями Венеціанської комісії щодо процедури добору антикорупційних суддів. Це також чергова спроба президента узурпувати та контролювати судову владу замість реальної боротьби з корупцією та клептократією.

Голова держави вже провів псевдореформу судової системи, коли до Верховного Суду України були переобрані судді, які забороняли Майдан, які відпустили вбивцю Георгія Гонгадзе, виносили політичні рішення проти опонентів режиму Януковича та які не можуть пояснити свої захмарні статки.

Зараз Петро Порошенко хоче «заговорити» створення Антикорупційного суду, але парламент – не президентська канцелярія і не автоматичний реєстратор постанов.

Звертаємося до Президента України із закликом не ховатися за парламентом, а продемонструвати хоч якесь політичне лідерство та нарешті подати відповідний законопроект до Верховної Ради. Після цього народні депутати одразу перейдуть до процедури його розгляду й ухвалення.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова