Президент не зацікавлений в незалежних судах, – Альона Шкрум

Президент Петро Порошенко не зацікавлений в незалежній судовій системі.

Про це в ефірі програми «Vox populi. Голос народу» на телеканалі ZIK заявила народний депутат від «Батьківщини» Альона Шкрум.

«Я вам говорю це як юрист, який бачить ті законопроекти, ті процесуальні кодекси, які зараз подав президент, і Рада тиждень не може з ними впоратися, бо розглядає найбільший в історії законопроект. Порошенко особисто як очільник держави зацікавлений в закритих судах, які роблять те, що йому вигідно, і в яких залишається телефонне право, яким йому можна скористатися», – сказала вона.

Альона Шкрум вважає: що для того, аби в Україні відбувалися нормальні судові процеси та працювала система повернення коштів, потрібно, щоб працював Генпрокурор, прокуратура загалом, а також незалежний суд.

«На сьогодні в Україні є більше п’яти антикорупційних органів, але жоден із них нормально не працює. Єдина надія, мабуть, зараз залишається на НАБУ. Адже саме НАБУ сьогодні більш-менш незалежне. Всі інші – залежні від політичної влади та від пана Порошенка, тому вони і не працюють», – переконана політик.

Альона Шкрум також зауважила, що в країні «повинні бути державні інститути влади, які б створили баланс противаг, не зважаючи на те, хто є президентом».

«Важливо, щоби працювали і всі інші органі, які ми створювали. Але виходить так, що НАБУ готує документи, вони ідуть в суд і там «вмирають». Генпрокурор готує справу, але потім «зверху» йому кажуть її закрити, і він закриває. В результаті Україні не працюють незалежні державні інститути, а це те, за що ми боремося і заради чого я прийшла парламент», – підсумувала представниця «Батьківщини».

Нагадаємо, лідер фракції Юлія Тимошенко закликала народних депутатів не голосувати за судову «реформу», бо вона призведе до узурпації суддівської влади президентом і позбавить людей доступу до правосуддя.

Як наголосив народний депутат від «Батьківщини» Сергій Власенко, запропонована владою так звана судова реформа не вирішує питання створення справедливої системи судочинства та належного забезпечення прав громадян України, а обговорення тексту законопроектів є «профанацією парламентської роботи».

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова