Прем’єр Гройсман зважився на рішення, до яких не додумався навіть Яценюк, – Юлія Тимошенко

Розкручений урядом Яценюка міф про те, що Україна має виконувати зобов’язання МВФ щодо підвищення тарифів, перекладає відповідальність за комунальні тарифи на іноземну організацію.

Насправді тарифні рішення залежать від уряду і нині вони приймаються для того, щоб далі підтримувати корупцію в країні.

Про це заявила лідер фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко в ефірі телеканалу «112 Україна».

За її словами, усі чекали, що після відставки попереднього уряду у президента та нового прем’єр-міністра прокинеться здоровий глузд. Та марно – українців очікують ще вищі комунальні тарифи.

Тимошенко нагадала, що більше року тривала суперечка довкола ціни на газ для населення, і їй не вірили, що українського газу вистачить для потреб українців. Статистичні дані за минулий рік доводять, що газу українського видобування вистачає для потреб населення. Це означає, що у комунальні тарифи для населення мала бути закладена зовсім інша вартість газу.

«Прем’єр переконував, що не вистачить українського газу, потрібно 24 млрд кубів. За підсумками 2015 року, не 22 і не 25 млрд, а  – 17,1 млрд кубометрів газу витратили українці. Такий був мій прогноз – 17 млрд кубометрів для населення. Скільки видобула Україна власного природного газу? 19 млрд 920 млн – майже 20 млрд. Тобто можна було б ще 3 млрд продати для потреб промисловості. Але те, що закрити потреби населення можна повністю українським газом – це підтверджує статистика», – пояснила політик.

Лідер партії зазначила, що цей урядовий провал не став уроком для нового уряду. Навпаки, планується чергове здорожчання комунальних тарифів.

«Найцікавіше, що у цій ситуації новий прем’єр Гройсман приймає рішення, до якого не додумався навіть Яценюк. Він вирішив, що ціну на український газ треба довести до світового рівня. Абсурд очевидний. Тому що за бухгалтерською звітністю за 2015 рік український газ коштує 1590 грн – із зарплатами, податками та рентою. Та Гройсман на закритому засіданні уряду дає наказ у соціальній нормі газу для малозабезпечених громадян підняти на 35% вартість газу. Це газ на опалення, за який люди вже не мали змоги платити. Буквально це означає, що Гройсман хоче підняти в 2,5 рази ціни на газ на опалення», – наголосила Тимошенко.

Голова фракції звернула увагу: «Якщо український газ окупний, вистачає на потреби людей, для чого у 2,5 рази треба піднімати ціну на газ для теплокомуненерго? Зараз неплатежі людей досягли апогею. Усі облгази, які належать кланам, показали документи, які свідчать, що люди нездатні платити навіть цю ціну. Скільки можна знущатись з українців? Скільки можна приймати рішення, які ставлять своєю ціллю захист корупційних схем?»

Коли при підвищенні тарифів лунають заяви про те, що Україна має виконувати свої зобов’язання перед МВФ – це чистої води спекуляції, додала політик.

«МВФ просто очікує від уряду збалансування бюджету. Яким чином це відбувається – це мудрість і компетенція уряду. Якщо сьогодні залишають майже 0% на дивіденди, і вводять 17% на пенсії – це рішення уряду, а не МФВ, чим збалансовувати бюджет. Чому не вводять податок на дивіденди – годуються від дивідендів. Поки ми не приберемо від влади бізнесменів, нічого не зміниться. Адже вони ніколи інтереси пенсіонерів не поставлять вище за бізнес-інтереси. Ось у чому проблема», – пояснила вона.

На переконання Юлії Тимошенко, збалансувати бюджет можна було б за рахунок деофшоризації країни, і покласти на стіл на додатково 68 млрд ще два роки тому. І не треба було б підвищувати тарифи чи оподатковувати пенсію.

Лідер фракції «Батьківщина» стверджує, що сьогодні тарифи на газ для українців не відповідають ринковій ціні.

«Нинішня ринкова вартість газу для українців – 1590 грн. Саме за цією ціною «Укргазвидобування» продає газ НАК «Нафтогаз», і вони мають мільярдні прибутки згідно звіту 2015 року. Їм вигідна не ринкова ціна на газ, вони просто збирають через газ податок з населення в 2-5 разів більше. Якби МВФ побачив би інше збалансування бюджету – не було б пропозиції підвищення тарифів для населення. Я за часів свого прем’єрства не доторкнулась ні до тарифів, ні до пенсій, ні до виплат за народження дітей. Зараз це забирають у людей. Навіть забрали безкоштовний проїзд у дітей-сиріт. Ну, де совість у корупціонерів, які у сиріт забирають пільги, щоб собі зберегти офшори?» – резюмувала Юлія Тимошенко.

Політик також запевнила, що фракція «Батьківщина» буде жорстко реагувати на подібні рішення, зокрема, ініціює розслідування щодо корупційних схем, які робляться на українському природному газі.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова