Фракція «Батьківщина» визначатиметься щодо підтримки проекту державного бюджету після отримання відповіді уряду на пропозиції фракції до головного фінансового документу країни.
Про це заявив перший заступник керівника фракції «Батьківщина» Сергій Соболєв в інтерв’ю журналістам в кулуарах парламенту.
За його словами, «Батьківщина» подала свої пропозиції та розрахунки до другого читання проекту державного бюджету приблизно на 180 млрд грн додаткового ресурсу, який можна взяти за рахунок деофшоризації і перекриття тіньових схем та перерозподілу бюджетних коштів.
«Якщо навіть вважати, що виконано нашу вимогу про збільшення мінімальної заробітної плати до 3200 грн, то не виконано вимогу про прирівнення тарифної сітки до мінімальної заробітної плати, не виконано вимогу щодо мінімальних пенсій, залишається аморальне п’ятнадцятивідсоткове оподаткування пенсій. Проект бюджету вдарить по дрібному і середньому аграрному сектору, по одноосібниках, для яких вводиться додаткове оподаткування», – зауважив нардеп.
Сергій Соболєв також зазначив, що «найстрашніша річ, яку робить уряд – це зрівнялівка, коли різниця між першим і десятим тарифним розрядом становить настільки мінімальну суму, що висококваліфікові люди, які мають стаж, будуть прирівнені до тих, хто не має ні стажу, ні кваліфікації».
«Фактично країну «садять» на мінімальну заробітну плату в 3200 грн. Для всіх інших тарифна сітка піднімається лише на 300 грн – фактично заганяють в глухий кут всю систему з оплатою праці в Україні. У цьому й полягає цей еквілібризм уряду, коли з одного боку мінімальна заробітна плата нібито і піднімається, але до неї не прирівнюється ні перший тарифний розряд, ні мінімальна пенсія, яка піднімаються лише на 10%», – розповів депутат.
За його словами, у цій ситуації виграє лише весь чиновницький апарат, силові структури, у яких до мінімальної зарплати прирівняно кратність.
Сергій Соболєв також зазначив, що поки що уряд також не пояснив, де він знайшов резерв для підняття мінімальної заробітної плати.