Почалася чергова хвиля корупційного реваншу, – Валентин Наливайченко

Рішення КСУ про неконституційність низки положень антикорупційного законодавства – це чергова хвиля корупційного реваншу.

Про це заявив народний депутат від «Батьківщини» Валентин Наливайченко в інтерв’ю агентству «Інтерфакс-Україна».

«Ми розцінюємо це як чергову хвилю корупційного реваншу в Україні, і це все серйозно. І президент, і його представник у Конституційному суді знали про це подання депутатів Верховної Ради, тож потрібно було висловити чітку позицію глави держави в Конституційному суді, яку, я думаю, суд би врахував», – зазначив народний депутат.

Валентин Наливайченко уточнив, що «Батьківщина» жодного голосу не давала на це подання і ніколи б не дала».

Народний депутат також зауважив, що згідно зі статтею Кримінального кодексу, яка передбачає кримінальну відповідальність за недостовірне декларування, за півтора року президентства Володимира Зеленського не було винесено жодного вироку відносно топчиновників.

«А знаєте, скільки високопоставлених чиновників було притягнуто до кримінальної відповідальності за ст. 366-1 КК України за півтора року правління нової влади? Жодного за  ґратами  не виявилося. Тобто по суті останні півтора року ця стаття не застосовувалася проти топчиновників, топкорупціонерів. Ось чому є підстави говорити про корупційний реванш», – сказав політик.

На переконання Валентина Наливайченка, парламент повинен знову закріпити в законодавстві жорстку відповідальність за незаконне збагачення і недостовірне декларування.

«Потрібно негайно вносити зміни у законодавство і повертати жорстку кримінальну відповідальність для топчиновників і всіх інших, хто на державній службі або в виборних органах, за недостовірне декларування та незаконне збагачення у владі. «Батьківщина» ініціюватиме такі нововведення в антикорупційному законодавстві», – запевнив парламентар.

Резюмуючи Валентин Наливайченко наголосив, що наслідки рішення КС для України повністю залежать від президента, оскільки він на сьогодні має монополію на владу: більшість в парламенті, підконтрольний Кабмін і силовий блок.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова