Після резолюції ПАРЄ треба міняти формат переговорів по Донбасу, – Сергій Євтушок

Резолюція ПАРЄ щодо ситуації в окупованій частині Україні є знаковою перемогою. Наступні важливі кроки після цього – зміна формату переговорів по Донбасу, припинення участі в СНД та скасування безвізового режиму з Росією.

Про це заявив народний депутат від «Батьківщини» Сергій Євтушок під час «Великого ефіру зі Світланою Орловською» на телеканалі NewsOne.

Він висловив сподівання, що український парламент проявить таку ж єдність у прийнятті рішення щодо припинення участі України в СНД та розірвання стратегічного партнерства з Росією відповідно до Великого договору, яке ініціювала «Батьківщина».

Народний депутат розповів, що ще два роки тому були зареєстровані відповідні законопроекти, автором яких є один з найдосвідченіших українських дипломатів, член фракції «Батьківщина» Борис Тарасюк.

«Наступним кроком має стати зміна формату переговорів по Донбасу. «Батьківщина» неодноразово засуджувала мінський формат, який за два роки не дав жодних позитивних зрушень у вирішенні питань на Донбасі. 60-80 обстрілів на добу – ось їхній результат. Мінськ став майданчиком для політичних ігор, маніпуляцій з боку Росії та тиску на Україну», – пояснив він.

Народний депутат наголосив на необхідності розширення нормандського формату та включенні США та Великобританії до переговорного процесу. На його переконання, участь у перемовинах мають брати всі ті, хто зобов’язувався забезпечувати непорушність українських кордонів, підписуючи Будапештський меморандум.

«Питання Криму взагалі не обговорюється у мінському форматі. Хоча Крим і Донбас фактично є спільною темою, бо і ворог у нас один. Ми відкрито заявляємо про те, що Російська Федерація є агресором. І на підтвердження цих заяв мають бути реальні дії, у тому числі скасування безвізового режиму та подальше розірвання дипломатичних відносин з РФ», – вважає Сергій Євтушок.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова