«Батьківщина» пропонує Верховній Раді на поточному сесійному тижні розглянути законопроекти про заборону приватизації української газотранспортної системи (ГТС) та заборону підвищення тарифів на газ.
Про це заявив один з лідерів фракції Андрій Кожем‘якін у понеділок на засіданні Погоджувальної ради лідерів парламентських фракцій та комітетів.
За його словами, Україні як повітря потрібен реальний ринок газу. Саме тому, парламент має ухвалити законопроекти, які створять можливість для незалежних постачальників та створять належні умови для власного видобутку, переконаний політик.
«Замість цього влада грає у «Монополію» з наближеними до неї олігархами», – обурився Андрій Кожем’якін. Він зауважив, що тоді, як українцям з подачі Міністерства палива та енергетики готують підвищення тарифів, планують і роздачу вітчизняних газоносних площ загальним розміром 12,5 тис. км кв.
«Газ для громадян не повинен дорожчати, оскільки для цього не має підстав. Наслідки можуть бути трагічними: мільйони українців не зможуть платити за газ, а бюджет може не впоратись з необхідністю виплатити велику кількість субсидій», – зауважив член фракції «Батьківщина».
Окрім того, народний депутат звернув увагу на недопущення приватизації чи передачі у концесію української ГТС.
За повідомленнями ЗМІ, «Нафтогаз» знову запропонував уряду позбутися 49% ГТС – «тієї самої труби, що забезпечує державі дохід від транзиту у 3 млрд дол. щорічно», звернув увагу Андрій Кожем’якін. До того ж, зазначив політик, ніхто не гарантує, що кінцевим покупцем половини української ГТС не стане Росія, російський «Газпром» чи афілійовані з ними структури.
Народний депутат нагадав, що фракція «Батьківщина» внесла законопроект №8107 про заборону будь-яких маніпуляцій із структурою власності української ГТС, який забороняє відчуження ГТС або тіньову передачу її в оренду будь-якій іноземній структурі.
Цей документ лежить в парламенті понад півроку, але провладна більшість у профільному комітеті ВРУ блокує його розгляд, зауважив Кожем‘якін.
«Батьківщина» також просить розглянути в першочерговому порядку законопроект №8035, яким пропонується внести зміни до Державного бюджету щодо фінансування та забезпечення програми на 2018 рік МОЗ для лікування важкохворих громадян за кордоном, зокрема і дітей.
Переглянути лобістські законопроекти можна тут.