Перед загрозою з боку росії Україна й Африка мають триматися разом, – Юлія Тимошенко для журналу Time 

Навіть в умовах, коли росія блокує експорт продовольства з України, наша країна та Африка мають триматися разом.

Про це йдеться в опублікованій статті лідерки «Батьківщини» Юлії Тимошенко в щотижневому американському журналі Time.

«До вторгнення росіян 24 лютого Україна була одним з основних експортерів продовольства до Африки. Ми експортували понад 5 мільйонів тонн щомісяця, переважно через наші порти, які сьогодні знищені або заблоковані російськими бомбами і мінами. Автомобільним та залізничним транспортом ми можемо експортувати менше чверті цього обсягу», –  повідомила Юлія Тимошенко.

За її словами, українців із африканським народом об’єднує взаємна любов до свободи, але сьогодні замість того, щоб реалізовувати великі перспективи, Україна та Африка страждають разом через агресію росії.

«Саме росії ви маєте «дякувати» за зростання цін на продовольство, паливо та добрива по всій Африці. До того ж російські військові відіграють дестабілізуючу роль на континенті. Вони відправляють до Африки не продовольство, а російську модель невеликої, але дуже заможної еліти, яка править морем бідності, погрожуючи зброєю», – додала лідерка «Батьківщини».

Вона переконана, що африканці цього не хочуть, вони хочуть підзвітних урядів, які захищатимуть права своїх громадян – так само, як і українці.

«Насправді, минуле, сучасність та майбутнє Африки й України переплетені. Ми поділяємо трагічну історію колоніалізму та боротьби проти поневолення. Ви боролися за ваше звільнення проти колоніальних держав. Сьогодні ми боремося з російським імперіалізмом. Так само, як африканці, ми постраждали, але вистояли у попередніх поєдинках із зовнішньою агресією, навіть геноцидом», – вважає Юлія Тимошенко.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова