Олена Кондратюк: Жіноче лідерство сміливо та впевнено рухається вперед

Не дивлячись на всі зміни у світі, які викликала пандемія COVID-19, не зважаючи на всі нові виклики й труднощі, з яким зіштовхується людство і кожна окремо взята країна – жіноче лідерство сміливо і впевнено йде вперед. І коли ми говоримо і ставимо у приклад іноземний досвід, мені б дуже хотілося, щоб ми помічали позитивні зміни і в Україні. У нас також є успіхи, якими треба пишатись, і які варто визнавати!

Найголовніший успіх цього року – попри всі побоювання і переживання, попри деякий скепсис і нерозуміння, які все ще присутні в суспільстві – гендерні квоти на місцевих виборах спрацювали!

За попередніми підрахунками, серед обраних на виборах 25 жовтня кандидатів, 36% становлять жінки. Чи все пройшло ідеально, чи всюди результат є повністю задовільним?! Звичайно, ні.

І на IV Українському Жіночому Конгресі ми детально обговорили те, чому гендерна квота не спрацювала в окремих випадках, з якими стереотипами стикнулися жінки під час виборчої кампанії, чому не всі партії зрозуміли, що залучати жінок до своїх виборчих списків та делегувати жінок у місцеві ради – це найкраща інвестиція у власне політичне майбутнє!

Ще одне питання, яке варто піднімати, а що буде далі? Як ми можемо допомогти жіночому представництву в місцевих радах приймати рішення щодо життя громад, брати активну участь у формуванні порядку денного органів самоврядування, впливати на формування бюджетів та визначення соціально-економічної політики громад, яка напряму пов’язана із добробутом людей. Тобто політичне жіноче представництво має демонструвати не лише кількість, але й впливати на ухвалених рішень в інтересах людей на місцях.

Проте, нині багато жінок-підприємниць, особливо ті які мають власний бізнес, працюють в малому та середньому бізнесі, опинилися в дуже непростих умовах через пандемію КОВІД.

Маємо вкрай нагальну потребу допомогти цим жінкам знайти в собі сили, впевненість та енергію, аби втримати свою справу, переосмислити її та, можливо, дати бізнесу друге життя під час пандемії COVID-19, надати новий імпульс.. Адже ця криза – це не лише труднощі та виклики, це ще й нові можливості.

Сподіваємось на реальну та відверту оцінку ситуації – слова правди, змісту і довіри до жінок, які власними силами, розумом і підприємницьким хистом забезпечують свої родини. Багато з них втрачають свою роботу, сімейний дохід. Прагнемо почути акцентовано про діяльність Уряду в питаннях економічної політики для жінок, гендерного бюджетування та соціальних програм для жінок-підприємниць.

Адже інструментів для такої підтримки вистачає. Це і спеціальні умови кредитування, зменшення розриву в оплаті праці, різноманітні соціальні пакети для тих жінок, які ведуть власну справу й одночасно займаються виховання дітей, віддалена робота та багато іншого.

Олена Кондратюк, віцеспікерка Верховної Ради, народна депутатка від «Батьківщини», Facebook, 25 листопада 2020 року.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова